Dragi roditelji i učenici, čestitamo vam Dan neovisnosti

Autor: Administrator , Ana Klarić, 5. 10. 2018.

U ponedjeljak 8. listopada NEMA NASTAVE jer obilježavamo Dan neovisnosti.

Redovna nastava održavat će se od utorka 9. listopada prema redovnom rasporedu.

8. listopada 1991. Sabor je utvrdio da Republika Hrvatska više ne smatra legitimnim i legalnim ni jedno tijelo dotadašnje SFRJ, te je jednoglasno donio Odluku o raskidu državnopravnih sveza Republike Hrvatske s ostalim republikama i pokrajinama bivše SFRJ. Odlučeno je da se ne priznaje valjanim niti jedan pravni akt bilo kojeg tijela koje nastupa u ime bivše federacije, koja više, kao takva, ne postoji. Ta je saborska odluka donesena nakon što je prethodnoga dana istekao tromjesečni moratorij na hrvatsku Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti, koju je Sabor donio 25. lipnja 1991. godine.

Preporuke naših učenika kako voljeti domovinu pročitajte u nastavku!

Ponosim svojom domovinom. Htjela bih ostati u svojoj domovini jer su mi tu svi prijatelji. Mislim da se odrasli ne bi trebali seliti. Predlažem da se svi koji nemaju posla skupe i naprave svoju firmu, a onaj koji je najpošteniji od njih, neka pošteno podijeli zaradu tog mjeseca.
Lucija

Moj prijedlog je da svi koji imaju od jedan do pet kilometara hodati da idu biciklom i rolama, a ne automobilom. Ponosan sam na sve koji ne zagađuju moju domovinu.
Jakov

Moja domovina Hrvatska se nalazi u Europi. Jedino naša himna ima svoj spomenik. Preporučio bih odraslima i šefovima da povise plaće.
David

Ljudi koji jako dobro predstavljaju našu domovinu su sportaši. Ponosna sam zbog njihovih uspjeha. Preporučila bih odraslima da čuvaju Hrvatsku.
Ema

Moja domovina je Hrvatska. Mislim da bi u našoj domovini bilo ljepše da se političari bolje slažu i da svi njeni građani poštuju pravila. Htjela bih da se svi bolje potrudimo oko naše domovine i da budemo ponosni što smo Hrvati.
Marija