Integrirani dan - Od makete do plana

Autor: Sanja Biškup, 15. 10. 2018.

U ponedjeljak u školi na satu smo imali zadatak izraditi maketu. Za taj sat smo trebali donijeti kutijice, vatu, krede, kartonske kutijice, kolaž i autiće. Bili smo podijeljeni na nekoliko grupa i zadatak nam je bio izraditi maketu našeg mjesta ili prema vlastitom izboru. Zadatak nije bio nimalo lagan. Sve grupe su na kraju uspješno izradile maketu. Na slijedećom satu smo radili tumač znakova kako bi se i ostali snašli u našoj maketi. Poslije smo taj plan mjesta prenijeli  crnim flomasterima na prozirnicu. Svi smo bili sretni što smo uspješno napravili svoj prvi plan i maketu.

Krešimir Paj, 3.b

Izvješće o izradi  makete i plana

U 3.b razredu radili smo makete u skupinama. Za njih smo trebali donijeti od kuće: kutijice, autiće, vatu, kredu, kartonske kutije, kolaž i čačkalice. Makete smo radili dva školska sata. Kutijice smo obložili kolažem i zalijepili u veliku, na pola prerezanu, kutiju. Slijedeći sat skupine su radile tumač znakova i prema njemu plan mjesta na prozirnoj foliji.

Bilo je jako zanimljivo i zabavno. Htjela bih česće raditi na ovakav način.

Zora Kralj