Dani kruha u etno selu

Autor: Ana Klarić, 26. 10. 2018.

Učenici drugih razreda su u petak, 19. 10. 2018., bili na radionici Od zrna do kruha u Kumrovcu. Obišli su muzej u kojem su vidjeli predmete koje su ljudi koristili u prošlosti i kako su im izgledale kuće. Vidjeli su stroj na kojem su tkali platno za odjeću. Radionica je počela tako da su zrnje odnijeli u mlin. Mljeli su zrnje pomoću velikog kamena. Tako su radili ljudi u prošlosti. Prosijali su zrnje kroz sito. Od tijesta su radili pletenice i pužiće, a zatim ih pekli u krušnoj peći. Peciva su ponijeli svojim kućama.
Magdalena Jozić, 2. b