Obilježavamo blagdan Svih svetih

Autor: Ana Klarić, Ilija Čičak, 5. 11. 2018.

Svake godine 1. 11. slavimo blagdan Svih svetih. Toga dana slavimo one svece i svetice koje je Crkva proglasila svetima, kao i one koji nisu proglašeni svetima, ali su živjeli kao sveci. Ne znamo sva njihova imena. Na dan Svih svetih zajednički molimo za sve koji su umrli na glasu svetosti. To je veliki broj muškaraca i žena, mladića i djevojaka te djece koji su unatoč poteškoćama i unatoč svojim ljudskim slabostima nastojali služiti Bogu i ljudima. U našem kraju ljudi štuju: sv. Martina, sv. Nikolu,  sv. Brcka, sv. Luciju, sv. Antuna Padovanskog, blaženog Alojzija Stepinca i mnoge druge.
U ove dane idemo na groblja i sjećamo se svih naših pokojnih.

Ilija Čičak, 4. c