NAŠI ROBOTIČARI OPET U AKCIJI

Autor: Bruno Keber, 10. 12. 2018.

Učenici koji pohađaju Robotiku imali su 6. prosinca 2018. drugo Online natjecanje Croatian Makers lige. U određenom vremenskom roku mladi robotičari morali su programirati mbot robota-skijaša koji po stazi prati liniju. Robot ne smije izletjeti sa staze ni  zalutati na odmaralište ili u šumu. Na startu treba svijetliti crvenom bojom, dok skija zelenom bojom, a na cilju plavom bojom. I sve to što brže do cilja!
Šest učenika uspjeli su približiti se tome cilju, a Borna Blažević i Martin Alfonzo Klarić (5. d) postigli su maksimalnih 400 bodova i izvrsno prolazno vrijeme!
Bravo, Robotičari!