VEČER MATEMATIKE

Autor: Dario Agatić, 10. 12. 2018.

"Večer matematike" održala se po četvrti put u našoj školi i to zbog priredbe za Dan sv. Nikole, dan ranije nego inače, u srijedu 5. prosinca 2018. godine. Po prvi puta se održala i u PŠ u Lupoglavu, a nadamo se da će i tamo postati tradicionalna.

Na "Večeri matematike" sudjelovalo je preko 300 učenika, roditelja i učitelja, što je najviše do sada. Učenici razredne nastave, sudjelovali su zajedno sa svojim roditeljima u preko 50 radionica koje su im pripremile učiteljice . Učenici predmetne nastave najprije su sudjelovali u pub kvizu u ekipama po četvero učenika. Nakon toga imali su priliku sudjelovati u 11 radionica. Pritom su svi učili matematiku i zabavljali se. "Večer matematike" protekla je u dobrom raspoloženju i s puno pozitivnih dojmova onih koji su sudjelovali.

Evo nekoliko izjava učenika sudionika:

"Večer matematike mi se jako svidjela, a najzanimljiviji mi je bio kviz."

"Bilo mi je jako zanimljivo naučiti zabavne načine vježbanja matematike."

"Jako je zanimljivo rješavati zabavne zadatke. Najviše su mi se svidjela radionica s kartama."

"Bilo je zabavno raditi kocku od papira bez upotrebe ljepila."

Zasluge za članak:

Antonela Šipura, Kristina Todorić, Teo Halužan, Dario Agatić