Četvrtaši u kazalištu Žar ptica

Autor: Danijela Knežević, Tanja Blatančić, Ilija Čičak, 11. 12. 2018.

Dana 11.12.2018. svi učenici četvrtih razreda išli su u kazalište „Žar ptica“ gdje su gledali predstavu „Heidi“, o djevojčici nježnoga srca koja je uvijek spremna  pomoći  čak i nepoznatim ljudima.

U  predstavi ima smiješnih, ali i tužnih dijelova. Heidinu dobrotu prepoznala sam kada je Heidi išla u Njemačku podučavati djevojčicu Klaru koja nije mogla hodati.

Najviše mi se svidio kraj kada su svi došli na planinu k djedu Kolibaru i babi Divokozi, a Klara je prohodala. Predstava je poučna, zanimljiva i jako mi se svidjela kao i svim mojim prijateljima. Na kraju su svi plesali, a s njima i moja učiteljica. Bilo je super.

Tanja Blatančić, 4. a PŠ Lupoglav

Predstava Heidi nam se svidjela. Nasmijali smo se kad je Petar govorio: "Koze su zakon.", kad je odgojiteljica bježala od žabe, kad Petar nije otišao u školu, već na sanjkanje i kad je djed udarao štapom po stolu i sve ih preplašio. Zanimljivi dijelovi su bili kad je Klara kupila psa, a sluga je sve to morao platiti, kada je Klara počela hodati, kad su plesali i pjevali DO-RE-MI pjesmu koju mi znamo. Naučili smo da ne budemo grubi, da život može biti lijep i kad živiš skromno, da bez obzira na tvoj status i izgled možeš biti dobar. Lijepo je bilo kad je djed pustio Heidi da ide u crkvu i u školu. Najtužnije u predstavi je bilo kad je tetka na silu odvela Heidi u Frankfurt i što je Klara bila u kolicima. Na povratku u školu smo veselo razgovarali o predstavi.

Ilija Čičak, 4. c