„Škola za život“ u Božjakovini

Autor: Danijela Knežević, 4. 2. 2019.

U petak 1. veljače 2019. godine u OŠ „Stjepan Radić“ održano je jednodnevno stručno usavršavanje za učitelje razredne nastave pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, a u okviru projekta Podrška provedbi Cjelovite kurikularne reforme II (CKR II), Obrazovna reforma Škola za život financiranog iz Europskog socijalnog fonda.

Škola je ugostila dvije mentorice eksperimentalnog programa, Žaklin Lukšu, profesoricu biologije koja predaje na Učiteljskom fakultetu u Čakovcu te Tatjanu Orešković, učiteljicu savjetnicu iz OŠ Frana Galovića u Zagrebu, koje su interaktivnim predavanjem predstavile učiteljima i učiteljicama četiriju okupljenih škola, njih oko sedamdeset, novine koje ih od jeseni očekuju u razredima.

Razgovaralo se o ishodima učenja, strategijama poučavanja, metodama i inovacijama koje bi se trebale implementirati u nastavne procese svih škola u Rebublici Hrvatskoj od nadolazeće jeseni.

Na kraju četverosatnog stručnog skupa, mentorice su odgovarale na pitanja kolega i kolegica te su uspjele približiti novine koje nas očekuju u novoj školskoj godini.

Najavljeno je  i ponovno druženje u lipnju, a do tada na sva pitanja i prijedloge mentori su dostupni u virtualnim učionicama u koje se uključio veliki broj učitelja razredne nastave.