Čitanjem do Čakovca

Autor: Ivana Kosko, Lea Lončar, Anđa Jukić, 8. 5. 2019.

Nacionalno natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ u kojem je sa svojim plakatom sudjelovala Ema Fruk, održano je u petak, 3. 5. 2019. Ema je na natjecanje putovala u pratnji Anđe Jukić, Lee Lončar i Lorene Cvitkušić, te mentora Roberta Samardžića i Ivane Kosko. U 10:00  bilo je okupljanje natjecatelja, te svečanost otvaranja. U 11:30 krenuo pismeni dio natjecanja i predstavljanje plakata. Na pismenom dijelu natjecanja natjecalo se 36 timova. Učenici su se za ovo natjecanje pripremali čitajući knjige Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom Julijane Matanović, Ljeto na jezeru Čiču Jasminke Tihi-Stepanić  i Blizanke Ericha Kästnera. Na natjecanju plakata učenici su morali pripremiti plakat kojim će predstaviti sve ti knjige pod zajedničkom temom Ljeto priča priče. Na natjecanju je sudjelovalo 30 plakata.

Nakon natjecanja natjecatelji su prisustvovali književnom susretu s Julijanom Matanović i Jasminkom Tihi-Stepanić; autoricama romana koje su čitali natjecatelji. Na susretu su natjecatelji mogli postavljati razna pitanja vezana za knjige, pa su tako proširili svoje znanje i razumijevanje pročitanih knjiga.

Poslije  svega, natjecatelji i mentori su imali priliku razgledati krasni grad Čakovec i iskusiti njegove posebnosti. U 17:00 sati, bilo je proglašenje pobjednika. Saznali smo da je Emin plakat rangiran  na odlično peto mjesto. Nakon završetka, vratili smo se kućama, te završili ovaj dan pun zabave i uzbuđenja.