SANJA PILIĆ - jedna od omiljenih spisateljica opet je bila s nama

Autor: Leon Jozić, MATEA TOMAŠIĆ, 3. 5. 2017.

U četvrtak su treći razredi naše škole ugostili poznatu hrvatsku književnicu, spisateljicu za odrasle i djecu – Sanju Pilić.

Sanja Pilić rođena je u Splitu 16.5.1954. i kći je poznate hrvatske književnice Sunčane Škrinjarić (svi ste sigurno čuli za njezinu priču Plesna haljina žutog maslačka).

Poznata spisateljica dosegla je velika dostignuća: triput je osvojila nagradu Grigor vitez (1990., 2006. i 2017.), nagradu Ivana Brlić Mažuranić (1995. i 2001.) te nagradu Mato Lovrak za najbolji dječji roman objavljen u 2007. godini.

Odabrana je za člana Časne liste IBBY-ja za roman Jesam li se zaljubila? za 2008. godinu. Po njezinim su romanima nastale brojne kazališne predstave. Spisateljica je 2010. i 2011. godine dobila i nagradu Kiklop za roman Hoću biti posebnaaaaa!, i za slikovnicu Maša i gosti. Te iste godine dobila odlikovanje Reda Danice Hrvatske s likom Antuna Radića za zasluge u prosvjeti i kulturi.

Budući da nam u goste dolazi toliko puta nagrađena i odabrana spisateljica i omiljen odabir u školskoj knjižnici, nije bilo neobično što su svi učenici bili uzbuđeni.

Spisateljica se odlično snašla u društvu trećaša. Pričala im je o svojem životu, svojim dostignućima, pokazala nekoliko knjiga za koje je većina tvrdila da ih je pročitala… Također je igrala razne sitne igre s njima. Smijeha i zabave, naravno, nije nedostajalo. Spisateljica je ostala u čudu kada je vidjela koliki broj djece čita njezine raznovrsne i zanimljive knjige. Govorila im je o svojim najnovijim pričama, a tu treba spomenuti da uskoro izlazi nova slikovnica Maša i učiteljica. Susret je organiziran u dvije grupe i svaka je imala po jedan školski sat.

Vjerujem da je ovaj posjet pozitivno djelovao na trećaše, da znaju poneku informaciju više o knjigama i općenito u životu.

Zahvaljujemo spisateljici na dolasku i željno iščekujemo sljedeći!

Leon Jozić, 7.b

Danas, 27. travnja 2017. u matičnoj školi u Božjakovini imali smo književni susret sa spisateljicom Sanjom Pilić. Na susretu su bili samo treći razredi. Ona nam je pričala o svom životu, kako je odrasla, što ju je potaknulo da piše knjige. Mama joj je bila spisateljica i autorica. Sanja Pilić osvojila je brojne nagrade.

Matea Tomašić,3.b PŠL

30.05.2017. 14:01
RODITELJSKI SASTANAK ZA 8. RAZREDE
Roditeljski sastanak za sve 8. razrede održat će se 6. lipnja 2017. u 18 sati. Na sastanku će se govoriti o upisima u srednje škole. Molimo roditelje da dođu na sastanak jer će na njemu dobiti mnoge vrijedne informacije. Pedagoginja i razrednici

30.05.2017. 13:43
Roditeljski sastanak za 1.b razred održat će se u četvrtak, 1. 6. 2017. u 18 sati. Učiteljica Sanja Biškup

29.05.2017. 17:31
Roditeljski sastanak za 1.a razred održat će se u SRIJEDU,31. 5. 2017. u 18:00 sati. Učiteljica Marija Bićanić

29.05.2017. 09:03
RODITELJSKI 1. c
Roditeljski sastanak za 1.c razred održat će se u SRIJEDU,31. 5. 2017. u 18:00 sati. Učiteljica Mirjana Paj

05.06.2017. 09:23
Biciklijada u Lupoglavu
     Učenici prvih i trećih razreda u Područnoj školi u četvrtak 1. lipnja, organizirali su biciklijadu u školskom dvorištu zajedno sa svojim učiteljicama. Sigurnost je bitna prije svega, pa su mali bciklisti s kacigama na glavama, vozili po unaprijed složenom poligonu, pazili na improvizirane prometne znakove, a i pješaci na nacrtanim pješačkim pijelazima bili su aktivni sudionici prometa.      Svi zajedno prisjetili smo se pravila ponašanja u prometu, a učenik - prometni policajac - budnim je okom promatrao odvija li se promet prema pravilima. Svi su se, kao i uvijek, odlično zabavili.

05.05.2017. 13:51
Trećaši na splavu....
Dana 25. travnja 2017. godine treći razredi matične i područne škole uputili su se na izvanučioničnu nastavu na temu „Vode“. Okupljeni  učenici, zajedno sa svojim učiteljicama krenuli su put ribnjaka „Bunčić“ u Dugo Selo. Tamo nas je dočekao vodič koji nas je vodio i putem objašnjavao biljni i životinjski svijet koji obitava u ribnjacima i njihovoj okolici.  Zanimljiva priča je o dabru, stanovniku koji ih često zadrkuje ribiče rušeći stabla i skupljajući grane od kojih gradi brane i svoje nastambe.       Nakon toga uputili smo se kroz Rugvicu do Oborova gdje smo se vozili skelom po rijeci Savi. Iznenadila nas je dubina rijeke na samo nekoliko metara od nas-dubina od čak 14 metara( a dio gdje smo se vozili skelom dubine je 4 metra). Nakon vožnje autobusima smo se uputili u  Lovački dom „Zec“ u Oborovu. Tamo smo se natjecali u skakanju u vrećama, potezanju konopa, graničaru, igrali nogomet i bagminton te gumi-gumi, igrali se frizbijem i vijačama, objedovali u prirodi i izvrsno se zabavili. Vrijeme je unatoč nepovoljnoj prognozi znalo za naše planove i dan je bio predivan, baš za boravak u prirodi. Došlo je vrijeme za polazak prema kućama te smo se pomalo tužni uputili autobusima prema školama, a tek kada smo utonuli u sjedala autobus, shvatili smo koliko smo se umorili. Bio je to prekrasan dan u prirodi. Radujemo se ponovnom odlasku. Marin Čičak i Ante Marić, 3. b Lupoglav

15.11.2016. 11:28
ZAVRŠETAK RADOVA U PODRUČNOJ ŠKOLI LUPOGLAV
Svečanom sjednicom Učiteljskog vijeća 14. studenog 2016. godine obilježen je dovršetak druge faze radova na adaptaciji Područne škole Lupoglav. Sjednici su nazočili i članovi Vijeća roditelja Područne škole te članovi Školskog odbora, a, na čelu s ravnateljem Jurom Miškovićem, sve su nazočne pozdravili i župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vjeran Štublin i načelnik Općine Brckovljani Željko Funtek.