Izvannastavne aktivnosti naših učenika - Eko grupa

Autor: Ana Klarić, Martin Grganić, 10. 5. 2017.

Za kraj godine mali će novinari prikazati rezultate naših učenika u izvannastavnim aktivnostima.

Posjetili smo učenike koji su se uključili u rad Eko grupe. Postavili smo im nekoliko pitanja na koja su oni spremno odgovorili i pokazali nam neke od svojih radova koje možete pogledati na fotografijama.

P: Što ste ove godine radili na Eko grupi?

O: Izrađivali smo razne predmete:  privjeske, vijence, ogrlice, narukvice, ukrase od kukuruza, ukrasne magnete, kuglice za bor, ukrasne kutijice, maske i drugo. Išli na razne prodajne izložbe, u voćnjak, čistili smo školsko dvorište i sadili cvijeće.

P: Čime ste se koristili u radu?

O: Upotrebljavali smo kukuruzovinu, vruće ljepilo, vunu, konac, žice, perlice, papir, škare, drvo, tempere, flomastere, kolaž i vodene boje.

P: Koji vam je bio najzanimljiviji rad?

O: Najviše smo uživali izrađujući predmete za prodaju. Neki učenici su više voljeli sadnju cvijeća i uređenje dvorišta škole.

P: Koliko traje izrada ukrasa?

O: Neke smo ukrase i predmete za prodaju radili pola sata, a neke dva sata. U izradi i  idejama nam je pomogla naša učiteljica Tatjana Mahnet.

P: Kako ste se osjećali i kome ste pokazali svoje radove?

O: Bili smo jako sretni. Bilo nam je lijepo i zanimljivo. Radove smo pokazali svojim učiteljicama, roditeljima i ljudima na Anđelek festu.

Želimo vam još puno lijepih ideja!

Martin Grganić, 4. a

30.05.2017. 14:01
RODITELJSKI SASTANAK ZA 8. RAZREDE
Roditeljski sastanak za sve 8. razrede održat će se 6. lipnja 2017. u 18 sati. Na sastanku će se govoriti o upisima u srednje škole. Molimo roditelje da dođu na sastanak jer će na njemu dobiti mnoge vrijedne informacije. Pedagoginja i razrednici

30.05.2017. 13:43
Roditeljski sastanak za 1.b razred održat će se u četvrtak, 1. 6. 2017. u 18 sati. Učiteljica Sanja Biškup

29.05.2017. 17:31
Roditeljski sastanak za 1.a razred održat će se u SRIJEDU,31. 5. 2017. u 18:00 sati. Učiteljica Marija Bićanić

29.05.2017. 09:03
RODITELJSKI 1. c
Roditeljski sastanak za 1.c razred održat će se u SRIJEDU,31. 5. 2017. u 18:00 sati. Učiteljica Mirjana Paj

05.06.2017. 09:23
Biciklijada u Lupoglavu
     Učenici prvih i trećih razreda u Područnoj školi u četvrtak 1. lipnja, organizirali su biciklijadu u školskom dvorištu zajedno sa svojim učiteljicama. Sigurnost je bitna prije svega, pa su mali bciklisti s kacigama na glavama, vozili po unaprijed složenom poligonu, pazili na improvizirane prometne znakove, a i pješaci na nacrtanim pješačkim pijelazima bili su aktivni sudionici prometa.      Svi zajedno prisjetili smo se pravila ponašanja u prometu, a učenik - prometni policajac - budnim je okom promatrao odvija li se promet prema pravilima. Svi su se, kao i uvijek, odlično zabavili.

05.05.2017. 13:51
Trećaši na splavu....
Dana 25. travnja 2017. godine treći razredi matične i područne škole uputili su se na izvanučioničnu nastavu na temu „Vode“. Okupljeni  učenici, zajedno sa svojim učiteljicama krenuli su put ribnjaka „Bunčić“ u Dugo Selo. Tamo nas je dočekao vodič koji nas je vodio i putem objašnjavao biljni i životinjski svijet koji obitava u ribnjacima i njihovoj okolici.  Zanimljiva priča je o dabru, stanovniku koji ih često zadrkuje ribiče rušeći stabla i skupljajući grane od kojih gradi brane i svoje nastambe.       Nakon toga uputili smo se kroz Rugvicu do Oborova gdje smo se vozili skelom po rijeci Savi. Iznenadila nas je dubina rijeke na samo nekoliko metara od nas-dubina od čak 14 metara( a dio gdje smo se vozili skelom dubine je 4 metra). Nakon vožnje autobusima smo se uputili u  Lovački dom „Zec“ u Oborovu. Tamo smo se natjecali u skakanju u vrećama, potezanju konopa, graničaru, igrali nogomet i bagminton te gumi-gumi, igrali se frizbijem i vijačama, objedovali u prirodi i izvrsno se zabavili. Vrijeme je unatoč nepovoljnoj prognozi znalo za naše planove i dan je bio predivan, baš za boravak u prirodi. Došlo je vrijeme za polazak prema kućama te smo se pomalo tužni uputili autobusima prema školama, a tek kada smo utonuli u sjedala autobus, shvatili smo koliko smo se umorili. Bio je to prekrasan dan u prirodi. Radujemo se ponovnom odlasku. Marin Čičak i Ante Marić, 3. b Lupoglav

15.11.2016. 11:28
ZAVRŠETAK RADOVA U PODRUČNOJ ŠKOLI LUPOGLAV
Svečanom sjednicom Učiteljskog vijeća 14. studenog 2016. godine obilježen je dovršetak druge faze radova na adaptaciji Područne škole Lupoglav. Sjednici su nazočili i članovi Vijeća roditelja Područne škole te članovi Školskog odbora, a, na čelu s ravnateljem Jurom Miškovićem, sve su nazočne pozdravili i župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vjeran Štublin i načelnik Općine Brckovljani Željko Funtek.