Promet u školi i izvan nje

Autor: Ana Klarić, 1. 6. 2017.

Učenici drugih razreda bili su na izvanučioničkoj nastavi Promet. Prvo su bili u Zračnoj luci „Franjo Tuđman“ u Velikoj Gorici. Učenici su na ulazu super reagirali jer je zračna luka velika. Dočekala ih je voditeljica. Nova zračna luka je 6 puta veća od starog dijela. Nakon blagajni su vidjeli check in. Tamo putnici pokazuju svoju kartu. Svoje stvari stavljaju na pokretnu traku. Putnici moraju proći kroz detektor metala. Službenici nose posebne rukavice koje otkrivaju eksploziv. Vidjeli su kako zrakoplovi uzlijeću. U prizemlju im je voditeljica rekla da u zrakoplov mogu unijeti samo dvije životinje. Ako su životinje manje mogu ići sa svojim vlasnicima. Ako su veći, moraju ići u kavez među prtljagu.

Na autobusnom kolodvoru su  vidjeli autobuse. Tamo su vidjeli i parkiralište za autobuse na kojima su bili i autobusi na kat. Prolazili su pokraj blagajni, šaltera informacija i garderoba. Neki putnici su bili stranci i nisu govorili hrvatski jezik. Na svakom autobusu su vidjeli kuda taj bus vozi ili od kuda je došao.

Nakon autobusnog kolodvora otišli su na željeznički kolodvor u Zagrebu. Tamo su vidjeli staru lokomotivu, šalter informacija, blagajne i čekaonicu. Na velikoj ploči je bio raspored polazaka i dolazaka vlakova.

Promet je bila tema i nastave Hrvatskog jezika, kada su čitali pjesmice o pilotu i zaljubljenom tramvaju. Na Satu razrednika su ponavljali prometna pravila. Na satu Likovne kulture su olovkom crtali staru lokomotivu. Na satu Prirode i društva su izrađivali plakate o prometu i usmeno ponavljali naučene sadržaje.

Luka Marić, 2. c

30.05.2017. 14:01
RODITELJSKI SASTANAK ZA 8. RAZREDE
Roditeljski sastanak za sve 8. razrede održat će se 6. lipnja 2017. u 18 sati. Na sastanku će se govoriti o upisima u srednje škole. Molimo roditelje da dođu na sastanak jer će na njemu dobiti mnoge vrijedne informacije. Pedagoginja i razrednici

30.05.2017. 13:43
Roditeljski sastanak za 1.b razred održat će se u četvrtak, 1. 6. 2017. u 18 sati. Učiteljica Sanja Biškup

29.05.2017. 17:31
Roditeljski sastanak za 1.a razred održat će se u SRIJEDU,31. 5. 2017. u 18:00 sati. Učiteljica Marija Bićanić

29.05.2017. 09:03
RODITELJSKI 1. c
Roditeljski sastanak za 1.c razred održat će se u SRIJEDU,31. 5. 2017. u 18:00 sati. Učiteljica Mirjana Paj

05.06.2017. 09:23
Biciklijada u Lupoglavu
     Učenici prvih i trećih razreda u Područnoj školi u četvrtak 1. lipnja, organizirali su biciklijadu u školskom dvorištu zajedno sa svojim učiteljicama. Sigurnost je bitna prije svega, pa su mali bciklisti s kacigama na glavama, vozili po unaprijed složenom poligonu, pazili na improvizirane prometne znakove, a i pješaci na nacrtanim pješačkim pijelazima bili su aktivni sudionici prometa.      Svi zajedno prisjetili smo se pravila ponašanja u prometu, a učenik - prometni policajac - budnim je okom promatrao odvija li se promet prema pravilima. Svi su se, kao i uvijek, odlično zabavili.

05.05.2017. 13:51
Trećaši na splavu....
Dana 25. travnja 2017. godine treći razredi matične i područne škole uputili su se na izvanučioničnu nastavu na temu „Vode“. Okupljeni  učenici, zajedno sa svojim učiteljicama krenuli su put ribnjaka „Bunčić“ u Dugo Selo. Tamo nas je dočekao vodič koji nas je vodio i putem objašnjavao biljni i životinjski svijet koji obitava u ribnjacima i njihovoj okolici.  Zanimljiva priča je o dabru, stanovniku koji ih često zadrkuje ribiče rušeći stabla i skupljajući grane od kojih gradi brane i svoje nastambe.       Nakon toga uputili smo se kroz Rugvicu do Oborova gdje smo se vozili skelom po rijeci Savi. Iznenadila nas je dubina rijeke na samo nekoliko metara od nas-dubina od čak 14 metara( a dio gdje smo se vozili skelom dubine je 4 metra). Nakon vožnje autobusima smo se uputili u  Lovački dom „Zec“ u Oborovu. Tamo smo se natjecali u skakanju u vrećama, potezanju konopa, graničaru, igrali nogomet i bagminton te gumi-gumi, igrali se frizbijem i vijačama, objedovali u prirodi i izvrsno se zabavili. Vrijeme je unatoč nepovoljnoj prognozi znalo za naše planove i dan je bio predivan, baš za boravak u prirodi. Došlo je vrijeme za polazak prema kućama te smo se pomalo tužni uputili autobusima prema školama, a tek kada smo utonuli u sjedala autobus, shvatili smo koliko smo se umorili. Bio je to prekrasan dan u prirodi. Radujemo se ponovnom odlasku. Marin Čičak i Ante Marić, 3. b Lupoglav

15.11.2016. 11:28
ZAVRŠETAK RADOVA U PODRUČNOJ ŠKOLI LUPOGLAV
Svečanom sjednicom Učiteljskog vijeća 14. studenog 2016. godine obilježen je dovršetak druge faze radova na adaptaciji Područne škole Lupoglav. Sjednici su nazočili i članovi Vijeća roditelja Područne škole te članovi Školskog odbora, a, na čelu s ravnateljem Jurom Miškovićem, sve su nazočne pozdravili i župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vjeran Štublin i načelnik Općine Brckovljani Željko Funtek.