Završetak projekta Riječ dana

Autor: Ivana Kosko, Ivana Budimčić, 5. 6. 2017.

Projekt školske knjižnice Riječ dana završio je 31. svibnja 2017. i u njemu je sudjelovalo 45 učenika od 2. - 8. razreda.  Projekt je osmislila knjižničarka Ida Bogadi iz OŠ Gustava Krkleca u Zagrebu, a ove godine i mi smo se priključili projektu kako bismo potaknuli učenike na služenje stručnom literaturom, te na usvajanje i ispravno korištenje hrvatskim jezičnim blagom.

Cijelu su godinu učenici iz rječnika hrvatskog jezika izvlačili riječi i njihova značenja. Riječi smo zatim objavljivali na stranicama škole i na panou ispred školske knjižnice. Upoznali smo mnoge zanimljive riječi i njihova značenja. Saznali smo što znače do tad učenicima nepoznate riječi poput pečalba, obnevidjelost, razdrt, koalicijski, raskusuriti… i mnoge druge. Ponovili smo i proširili znanje o velikom broju poznatih riječi. Cjelokupan popis riječi možete pronaći ovdje. Na početku drugog polugodišta održali smo i školski Skup pamtitelja riječi nakon kojeg su proglašene dvije najbolje Pamtiteljice riječi Josipa Mandić i Tina Petras. Na Velikom skupu pamtitelja riječi, održanom u travnju u Zagrebu, Josipa je predstavljala našu školu i zaslužila pohvale povjerenstva za odabir najboljih.

Na kraju projekta najvrjedniji učenici proglašeni su Sakupljačima i Čuvarima riječi. Sakupljač riječi je onaj/ona koji je došao 3 i više puta po Riječ dana, ali manje od 10 puta. Čuvar riječi je onaj/ona koji je 10 i više puta došao po Riječ dana. Priznanja Čuvarica riječi, za njihov trud u bogaćenju rječnika učenika naše škole, dobile su Ivona Darojković, 3.a i Sara Tibold, 2. bSakupljačima riječi proglašeni su Gabrijela Cojkić, Leonardo Vurbić, Nino Livojević, Ema Nikolić, Dorotea Matić, Laura Darojković, Gabrijela Božić, Bruno Dobrinić, Fran Stipić, Ema Halužan, Elizabeta Abramović, Noa Car i Anto Ravlić.

U sakupljanju i pamćenju riječi ove je godine aktivno sudjelovalo 45 učenika od 2. do 8. razreda. Zahvaljujemo svima na trudu i pozivamo sve da i sljedeće godine sudjeluju u projektu.

30.05.2017. 14:01
RODITELJSKI SASTANAK ZA 8. RAZREDE
Roditeljski sastanak za sve 8. razrede održat će se 6. lipnja 2017. u 18 sati. Na sastanku će se govoriti o upisima u srednje škole. Molimo roditelje da dođu na sastanak jer će na njemu dobiti mnoge vrijedne informacije. Pedagoginja i razrednici

30.05.2017. 13:43
Roditeljski sastanak za 1.b razred održat će se u četvrtak, 1. 6. 2017. u 18 sati. Učiteljica Sanja Biškup

29.05.2017. 17:31
Roditeljski sastanak za 1.a razred održat će se u SRIJEDU,31. 5. 2017. u 18:00 sati. Učiteljica Marija Bićanić

29.05.2017. 09:03
RODITELJSKI 1. c
Roditeljski sastanak za 1.c razred održat će se u SRIJEDU,31. 5. 2017. u 18:00 sati. Učiteljica Mirjana Paj

05.06.2017. 09:23
Biciklijada u Lupoglavu
     Učenici prvih i trećih razreda u Područnoj školi u četvrtak 1. lipnja, organizirali su biciklijadu u školskom dvorištu zajedno sa svojim učiteljicama. Sigurnost je bitna prije svega, pa su mali bciklisti s kacigama na glavama, vozili po unaprijed složenom poligonu, pazili na improvizirane prometne znakove, a i pješaci na nacrtanim pješačkim pijelazima bili su aktivni sudionici prometa.      Svi zajedno prisjetili smo se pravila ponašanja u prometu, a učenik - prometni policajac - budnim je okom promatrao odvija li se promet prema pravilima. Svi su se, kao i uvijek, odlično zabavili.

05.05.2017. 13:51
Trećaši na splavu....
Dana 25. travnja 2017. godine treći razredi matične i područne škole uputili su se na izvanučioničnu nastavu na temu „Vode“. Okupljeni  učenici, zajedno sa svojim učiteljicama krenuli su put ribnjaka „Bunčić“ u Dugo Selo. Tamo nas je dočekao vodič koji nas je vodio i putem objašnjavao biljni i životinjski svijet koji obitava u ribnjacima i njihovoj okolici.  Zanimljiva priča je o dabru, stanovniku koji ih često zadrkuje ribiče rušeći stabla i skupljajući grane od kojih gradi brane i svoje nastambe.       Nakon toga uputili smo se kroz Rugvicu do Oborova gdje smo se vozili skelom po rijeci Savi. Iznenadila nas je dubina rijeke na samo nekoliko metara od nas-dubina od čak 14 metara( a dio gdje smo se vozili skelom dubine je 4 metra). Nakon vožnje autobusima smo se uputili u  Lovački dom „Zec“ u Oborovu. Tamo smo se natjecali u skakanju u vrećama, potezanju konopa, graničaru, igrali nogomet i bagminton te gumi-gumi, igrali se frizbijem i vijačama, objedovali u prirodi i izvrsno se zabavili. Vrijeme je unatoč nepovoljnoj prognozi znalo za naše planove i dan je bio predivan, baš za boravak u prirodi. Došlo je vrijeme za polazak prema kućama te smo se pomalo tužni uputili autobusima prema školama, a tek kada smo utonuli u sjedala autobus, shvatili smo koliko smo se umorili. Bio je to prekrasan dan u prirodi. Radujemo se ponovnom odlasku. Marin Čičak i Ante Marić, 3. b Lupoglav

15.11.2016. 11:28
ZAVRŠETAK RADOVA U PODRUČNOJ ŠKOLI LUPOGLAV
Svečanom sjednicom Učiteljskog vijeća 14. studenog 2016. godine obilježen je dovršetak druge faze radova na adaptaciji Područne škole Lupoglav. Sjednici su nazočili i članovi Vijeća roditelja Područne škole te članovi Školskog odbora, a, na čelu s ravnateljem Jurom Miškovićem, sve su nazočne pozdravili i župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vjeran Štublin i načelnik Općine Brckovljani Željko Funtek.