NAGRAĐENI SU NAJBOLJI

Autor: Ivana Budimčić, 19. 6. 2018.

Na svečanoj priredbi organiziranoj 14. lipnja 2018. u OŠ „Sjepan Radić“ u Božjakovini nagrađeni su najbolji učenici u protekloj školskoj godini. Na priredbi je nastupio školski zbor sa skladbom Cheap Trills, Dramska skupina s predstavom Postolar i vrag kojom se ta skupina predstavila i na Županijskoj smotri LiDraNo, Udaraljkaši koje je na glasoviru pratio Zvonimir Grgić, Ritmika PŠ Lupoglav uz pjesmu Mamma Mia te učenik Bruno Fotović s pjesmom Brat Zvonimira Baloga. Voditeljica priredbe bila je Anamarija Perić.

Priredbom su koordinirale mentorice učenika Dragana Turkalj, Ksenija Šantak, Marina Kalaica, Bernardica Perković i školska knjižničarka Ivana Kosko.

Ravnatelj Jure Mišković čestitao je najboljima i podijelio im nagrade. Svi nagrađeni učenici prošli su s odličnim uspjehom i imaju uzorno vladanje.

Najbolji učenici u prvim razredima su:

1. a Nina Golubić

1. b Ana Ferenčić

1. c Ema Štrk

1. PŠ Gabrijela Gashi

Najbolji učenici u drugim razredima su:

2. a Nikola Perić

2. b Krešimir Paj

2. c Dora Šotić

2. a PŠ Gabriela  Jozić

2. b PŠ Jelena Burušić

Najbolji učenici u trećima razredima su:

3. a Monika Peter

3. b Stjepan Marčinković

3. c Marija Ćavar

3. a PŠ Ivana Peh

3. b PŠ Marta Bekić

Najbolji učenici u četvrtim razredima su:

4. a David Štorga

4. b Matea Fotović

4. c Marin Grgić

4. a PŠ J. J.

4. b PŠ Anto Marić

Učenik generacije je David Štorga iz 4. a razreda. David je osvojio 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz matematike i svojim je rezultatom na matematičkom natjecanju Klokan bez granica ušao među 10% najboljih učenika Republike Hrvatske.

Najbolji učenici u petim razredima su:

5. a Laura Dunđer

5. b Manuela Bilanović

5. c Ema Fruk

5. d Lorena Cvitkušić i Lea Lončar

Učenica generacije je Ema Fruk iz 5. c razreda. Ema Fruk sudjelovala je na Županijskom natjecanju iz matematike (15. mjesto) i Županijskom natjecanju iz Geografije (5. mjesto). Na Županijskoj smotri LiDraNo sudjelovala je s pjesmom Panj, a njezina je pjesma Zakaj osvojila 2. nagradu na literarnom natječaju Kanižijada – limačijada.

Najbolji učenici u šestim razredima su:

6. a Petar Paj

6. b Dora Dejanović

6. c Ivan Staroveški

6. d Anamarija Perić

6. e Antonio Kurteš

Učenik generacije je Ivan Staroveški iz 6. c razreda. Ivan se istaknuo svojim sudjelovanjem na Županijskom natjecanju iz tehničke kulture gdje je osvojio 5. mjesto.

Najbolji učenici u sedmim razredima su:

7. a Kristina Todorić

7. b Leonarda Ban

7. c Margareta Đuras

7. d Antonela Šipura

Učenica generacije je Antonela Šipura iz 7. d razreda. Antonela je na natjecanju Čitanjem do zvijezda sa svojom ekipom sudjelovala na državnoj razini gdje su osvojili 7. mjesto. Na Županijskom natjecanju iz Biologije osvojila je 2. mjesto.

Najbolji učenici u osmim razredima su:

8. a Valentino Tomic

8. b  Leon Jozić

8. c Krunoslav Lukšić

8. d Luka Lončar

Učenici generacije su Valentino Tomic i Krunoslav Lukšić. Valentino Tomic osvojio je 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike, a Krunoslav je osvojio 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz Povijesti.

Najboljim učenikom škole proglašen je Leon Jozić zbog svojih uspjeha i vladanje tijekom cjelokupnog osnovnog školovanja. Leon je bio urednik i novinar školskog lista Putokazi, solist Školskog zbora i izvrstan poznavatelj njemačkog jezika. Bio je čest posjetitelj školske knjižnice i strastven čitač. Sudjelovao je na gotovo svim školskim priredbama, uvijek spreman pomoći i učiteljima i učenicima.

Osim učenika koji su se istaknuli svojim učenjem i vladanjem tijekom cijele školske godine, posebno su nagrađeni učenici i mentori koji su sudjelovali na državnim natjecanjima.

Na državnom natjecanju Mladih Crvenog križa iz primjene prve pomoći, ekipa učenica naše škole pod vodstvom mentorice Ivane Skočić osvojila je 4. mjesto. Ekipu su činile učenice Nikolina Tafilović, Kristina Tafilović, Nika Valjak, Gabriela Balog-Matak, Anja Mijatović i Josipa Jurišić.

Na državnoj razini natjecanja Čitanjem do zvijezda učenice Nika Valjak, Darija Sambolek i Antonela Šipura osvojile su 7. mjesto pod vodstvom mentorice Ivane Kosko.

Na istom državnom natjecanju u kategoriji izrade plakata sudjelovala je i učenica Patricija Qollaku. Njezini su mentori bili Ivana Kosko i Robert Samardžić

Čestitamo svim nagrađenim učenicima, njihovim mentorima i roditeljima.