Dragi kolege,

kako bi olakšali pripremu satova za udaljeno učenje i omogućili lakšu dostupnost materijala, poslužite se priručnom zbirkom digitalnih sadržaja i linkova koji vode do njih.

Prvo ćete naći pregled CARNET-ovih rješenja i dostupnih usluga za koje vam je potreban @skole.hr korisnički račun i u okviru kojega su sve usluge i alati besplatni za korištenje (aai@eduhr identitet).

Neke izdavačke kuće i profitabilne organizacije otvorile dio svojih platformi za slobodno korištenje, pa se i tamo, za sada, mogu besplatno preuzimati neki sadržaji i alati koji olakšavaju njihovo korištenje. Također su Toni Milun i Dejan Nemčić stavili na raspolaganje svoje video materijale, a  teleoperateri izašli u susret učenicima i omogućili određene besplatne usluge i besplatni internetski promet, tako da se može neograničeno koristiti Youtube i slične aplikacije za učenje.

• Odgojno savjetovalište Centra za rehabilitaciju ERF-a izradilo "Kutiju školskih alata" za učenike osnovnih i srednjih škola