Novosti iz knjižnice

ČITAMO MI, U OBITELJI SVI

Autor: Ivana Kosko, 13. 2. 2015.

Već dva mjeseca ruksak pun knjiga putuje trećim razredima. Kako bi vam dočarali što učenici misle o ovogodišnjem ciklusu našeg projekta "Čitamo mi, u obitelji svi", u nastavku vam donosimo nekoliko dojmova učenika i fotografije s naših redovnih sastanaka srijedom.

Donijela sam ruksak s knjigama i pokazala svojoj obitelji. Bila sam sretna što sam mogla podijeliti knjige da bismo čitali svi zajedno. Odmah sam počela čitati „Mjesta ima na metli svima“, a zatim sam čitala Matildu. Mama je odmah odvojila knjigu „Pametni pokret“. Mama voli čitati knjige i kaže da je svaka knjiga dobra, samo ja to moram željeti vidjeti. Kaže da je knjiga jedna velika slagalica ako se želim s njom zabavljati. Iako ne voli čitati knjige, tata je odabrao knjigu o nogometu kako bi udovoljio meni. Brat se opirao čitanju, ali nije mogao izbjeći razgovor na temu čitanja pa možda jednom zavoli knjigu.

Leonarda Dolić, 3.a

Došao je i taj petak koji sam s nestrpljenjem čekao. Ne samo što će sutra biti subota već i zato što ću kući donijeti ruksak s knjigama. Do kuće me pratila kiša i susnježica pa sam požurio kući kako mi ruksak ne bi promočio. Bio sam nestrpljiv pa sam odmah izvadio sve knjige i stavio ih na stol, kao nekakvo blago. U ruci mi je odmah bila „Prva knjiga znanstvenih pokusa“ i od nje se nisam više odvajao. Naučio sam napraviti: letjelicu, lebdeću lopticu, robota i avion na katapult s kojim smo se moj brat i ja stalno zabavljali. Svi smo pronašli nešto za sebe, lijepo smo proveli slobodno vrijeme i naučili ponešto. Pohvale od moje obitelji i mene.

Bruno Hrnkaš, 3.b

U petak nakon škole donio sam kući sivi ruksak. Predvečer smo se svi skupili kod kuće i krenuli s biranjem knjiga. Mama je pitala: “A gdje je  ljubić za mene?“ Tata je rekao: “O ne, sada ću morati nešto pročitati!“ Sestra je rekla: “Opet knjige! Dosta mi je moje lektire!“ Ja sam je zbunjeno gledao, a oni su se samo šalili. Svi su izabrali nešto za sebe. Mama je odabrala Branku, a tata Tajne i čuda znanosti koja se i meni jako svidjela pa mi je tata čitao i objašnjavao dijelove. Sestra voli knjige Sanje Polak pa je pročitala Morski dnevnik Pauline P. Moj brat Fabijan voli čitati pa je pročitao Otkrij zašto ne bi želio letjeti u Apollu 13! Ja nisam baš za čitanje knjige, ali mi se svidjelo to što nekoliko dana nismo često palili TV, već smo večeri provodili čitajući knjige.

Dorian Hrastović, 3.c