O školskoj knjižnici

Školska knjižnica OŠ "Stjepan Radić" počela je s radom nekoliko mjeseci po otvaranju same škole, koncem studenog 1990. godine. Prva knjižničarka  bila je nastavnica Biserka Fruk. Centar za rehabilitaciju Stančić poklonio nam je i prve knjige, a nešto knjiga poklonila je i škola iz Dugog Sela. Isto tako, među učenicima se organiziralo prikupljanje knjiga. Tijekom idućih godina, fond knjižnice je stalno rastao.Danas fond sadrži oko 9 000 primjeraka raznovrsne građe koja je podijeljena na učenički, nastavnički i AV fond. Unutar fonda mogu se naći lektirni naslovi za osnovnu školu, beletristika, literatura na stranim jezicima, stručna literatura, referentna zbirka, časopisi te zbirka audio-vizualne građe koja prati nastavne sadržaje.

Prostor knjižnice sastoji se od posudbenog odjela u kojem je smještena knjižna i periodička građa, posudbeni pult i prostor za čitanje, te čitaonice sa sedam računala i ormarom u koji je smještena audio-vizualna građa i stare, vrijedne knjige.

Knjižnica je danas informacijsko, medijsko i kulturno središte škole. Učenicima pruža obavijesti i spoznaje bitne za uspješno uključivanje u suvremeno društvo koje se temelji na znanju i informacijama te im omogućuje stjecanje vještina za cjeloživotno učenje, razvija njihovu maštu i kreativnost.

U knjižnici se može čitati, posuditi lektiru, pisati referat, koristiti se Internetom, sudjelovati u radu izvannastavnih grupa (Mladi knjižničari, Fotogrupa i druge grupe koje se sastaju u prostoru knjižnice), sudjelovati u prigodnim radionicama te u planiranju i izvedbi školskih projekata.

MLADI KNJIŽNIČARI

Grupa Mladih knjižničara postoji, s prekidima, već od 1998. godine. Sastaju se jednom tjedno u školskoj knjižnici, a osim toga za vrijeme velikih odmora pomažu knjižničarki donoseći knjige s polica i ulažući ih natrag na njihovo mjesto. Zajedno s knjižničarkom prigodno uređuju pano ispred knjižnice, pomažu pri inventarizaciji i katalogizaciji novih knjiga te sudjeluju u različitim radionicama u knjižnici. Već niz godina sa svojim radionicama sudjeluju i u projektu Dan otvorenih vrata.

Učenici se rado zadržavaju u prostoru knjižnice.

30.05.2017. 14:01
RODITELJSKI SASTANAK ZA 8. RAZREDE
Roditeljski sastanak za sve 8. razrede održat će se 6. lipnja 2017. u 18 sati. Na sastanku će se govoriti o upisima u srednje škole. Molimo roditelje da dođu na sastanak jer će na njemu dobiti mnoge vrijedne informacije. Pedagoginja i razrednici

30.05.2017. 13:43
Roditeljski sastanak za 1.b razred održat će se u četvrtak, 1. 6. 2017. u 18 sati. Učiteljica Sanja Biškup

29.05.2017. 17:31
Roditeljski sastanak za 1.a razred održat će se u SRIJEDU,31. 5. 2017. u 18:00 sati. Učiteljica Marija Bićanić

29.05.2017. 09:03
RODITELJSKI 1. c
Roditeljski sastanak za 1.c razred održat će se u SRIJEDU,31. 5. 2017. u 18:00 sati. Učiteljica Mirjana Paj

05.06.2017. 09:23
Biciklijada u Lupoglavu
     Učenici prvih i trećih razreda u Područnoj školi u četvrtak 1. lipnja, organizirali su biciklijadu u školskom dvorištu zajedno sa svojim učiteljicama. Sigurnost je bitna prije svega, pa su mali bciklisti s kacigama na glavama, vozili po unaprijed složenom poligonu, pazili na improvizirane prometne znakove, a i pješaci na nacrtanim pješačkim pijelazima bili su aktivni sudionici prometa.      Svi zajedno prisjetili smo se pravila ponašanja u prometu, a učenik - prometni policajac - budnim je okom promatrao odvija li se promet prema pravilima. Svi su se, kao i uvijek, odlično zabavili.

05.05.2017. 13:51
Trećaši na splavu....
Dana 25. travnja 2017. godine treći razredi matične i područne škole uputili su se na izvanučioničnu nastavu na temu „Vode“. Okupljeni  učenici, zajedno sa svojim učiteljicama krenuli su put ribnjaka „Bunčić“ u Dugo Selo. Tamo nas je dočekao vodič koji nas je vodio i putem objašnjavao biljni i životinjski svijet koji obitava u ribnjacima i njihovoj okolici.  Zanimljiva priča je o dabru, stanovniku koji ih često zadrkuje ribiče rušeći stabla i skupljajući grane od kojih gradi brane i svoje nastambe.       Nakon toga uputili smo se kroz Rugvicu do Oborova gdje smo se vozili skelom po rijeci Savi. Iznenadila nas je dubina rijeke na samo nekoliko metara od nas-dubina od čak 14 metara( a dio gdje smo se vozili skelom dubine je 4 metra). Nakon vožnje autobusima smo se uputili u  Lovački dom „Zec“ u Oborovu. Tamo smo se natjecali u skakanju u vrećama, potezanju konopa, graničaru, igrali nogomet i bagminton te gumi-gumi, igrali se frizbijem i vijačama, objedovali u prirodi i izvrsno se zabavili. Vrijeme je unatoč nepovoljnoj prognozi znalo za naše planove i dan je bio predivan, baš za boravak u prirodi. Došlo je vrijeme za polazak prema kućama te smo se pomalo tužni uputili autobusima prema školama, a tek kada smo utonuli u sjedala autobus, shvatili smo koliko smo se umorili. Bio je to prekrasan dan u prirodi. Radujemo se ponovnom odlasku. Marin Čičak i Ante Marić, 3. b Lupoglav

15.11.2016. 11:28
ZAVRŠETAK RADOVA U PODRUČNOJ ŠKOLI LUPOGLAV
Svečanom sjednicom Učiteljskog vijeća 14. studenog 2016. godine obilježen je dovršetak druge faze radova na adaptaciji Područne škole Lupoglav. Sjednici su nazočili i članovi Vijeća roditelja Područne škole te članovi Školskog odbora, a, na čelu s ravnateljem Jurom Miškovićem, sve su nazočne pozdravili i župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vjeran Štublin i načelnik Općine Brckovljani Željko Funtek.