eTwinning - Everyday life at school

Projekt "Everyday life at school" dobio je oznaku kvalitete Vijest ima dokument u privitku

Autor: Višnja Kamenjašević, 6. 10. 2015. 10:40

Nacionalna služba za podršku eTwinning projektima Agencije za mobilnost dodijelila je Oznaku kvalitete (Quality Label) za projekt 'Everyday Life at School', a koji je proveden prošle nastavne godine.

Oznaka kvalitete je hvalevrijedno priznanje učiteljima i školama za visoku razinu rada na eTwinning aktivnostima. Učiteljima daje poticaj za još bolju suradnju na europskoj razini, a učenicima je ovo poticaj i nagrada za uloženi trud.

Every Day Life at School

Autor: Administrator , 12. 3. 2015. 12:16

Projekt „Everyday life in school“ je u punom zamahu. Vrijedni učenici i nastavnici obogatili su projekt online brošurom koja sadrži literarne radove na engleskom jeziku i likovne radove učenika 1.-4. razreda na temu ˝Proljeće˝.

eTwinnig - projekt „Everyday life at school“

Autor: Administrator , 2. 2. 2015. 10:53

Naša škola priključila se projektu „ Everyday life at school “ putem eTwinnig-a. Partneri su iz: Finske, Poljske, Njemačke, Velike Britanije, Turke i Rumunjske. U projektu sudjeluju učenici 6. i  8. razreda uz pomoć nastavnice  engleskog jezika  Anite Jukić i nastavnice  informatike Višnje Kamenjašević.

Projekt traje od veljače do svibnja. U istom ćemo predstaviti svoju državu, mjesto u kojem živimo i školu. Putem prezentacija, video i audio uradaka ćemo govoriti o tome što i na koji način učimo u školi. Pokazat ćemo kako je kod nas priroda prekrasna u proljeće i na koje načine učimo o proljeću u školi. Predočit ćemo našim školama partnerima kako slavimo Uskrs u Hrvatskoj i usporediti običaje s njihovima. Mnogo toga nas očekuje do svibnja, ali nas sve to jako veseli.

O rezultatima ćemo vas izvještavati putem stranice škole.

30.05.2017. 14:01
RODITELJSKI SASTANAK ZA 8. RAZREDE
Roditeljski sastanak za sve 8. razrede održat će se 6. lipnja 2017. u 18 sati. Na sastanku će se govoriti o upisima u srednje škole. Molimo roditelje da dođu na sastanak jer će na njemu dobiti mnoge vrijedne informacije. Pedagoginja i razrednici

30.05.2017. 13:43
Roditeljski sastanak za 1.b razred održat će se u četvrtak, 1. 6. 2017. u 18 sati. Učiteljica Sanja Biškup

29.05.2017. 17:31
Roditeljski sastanak za 1.a razred održat će se u SRIJEDU,31. 5. 2017. u 18:00 sati. Učiteljica Marija Bićanić

29.05.2017. 09:03
RODITELJSKI 1. c
Roditeljski sastanak za 1.c razred održat će se u SRIJEDU,31. 5. 2017. u 18:00 sati. Učiteljica Mirjana Paj

05.06.2017. 09:23
Biciklijada u Lupoglavu
     Učenici prvih i trećih razreda u Područnoj školi u četvrtak 1. lipnja, organizirali su biciklijadu u školskom dvorištu zajedno sa svojim učiteljicama. Sigurnost je bitna prije svega, pa su mali bciklisti s kacigama na glavama, vozili po unaprijed složenom poligonu, pazili na improvizirane prometne znakove, a i pješaci na nacrtanim pješačkim pijelazima bili su aktivni sudionici prometa.      Svi zajedno prisjetili smo se pravila ponašanja u prometu, a učenik - prometni policajac - budnim je okom promatrao odvija li se promet prema pravilima. Svi su se, kao i uvijek, odlično zabavili.

05.05.2017. 13:51
Trećaši na splavu....
Dana 25. travnja 2017. godine treći razredi matične i područne škole uputili su se na izvanučioničnu nastavu na temu „Vode“. Okupljeni  učenici, zajedno sa svojim učiteljicama krenuli su put ribnjaka „Bunčić“ u Dugo Selo. Tamo nas je dočekao vodič koji nas je vodio i putem objašnjavao biljni i životinjski svijet koji obitava u ribnjacima i njihovoj okolici.  Zanimljiva priča je o dabru, stanovniku koji ih često zadrkuje ribiče rušeći stabla i skupljajući grane od kojih gradi brane i svoje nastambe.       Nakon toga uputili smo se kroz Rugvicu do Oborova gdje smo se vozili skelom po rijeci Savi. Iznenadila nas je dubina rijeke na samo nekoliko metara od nas-dubina od čak 14 metara( a dio gdje smo se vozili skelom dubine je 4 metra). Nakon vožnje autobusima smo se uputili u  Lovački dom „Zec“ u Oborovu. Tamo smo se natjecali u skakanju u vrećama, potezanju konopa, graničaru, igrali nogomet i bagminton te gumi-gumi, igrali se frizbijem i vijačama, objedovali u prirodi i izvrsno se zabavili. Vrijeme je unatoč nepovoljnoj prognozi znalo za naše planove i dan je bio predivan, baš za boravak u prirodi. Došlo je vrijeme za polazak prema kućama te smo se pomalo tužni uputili autobusima prema školama, a tek kada smo utonuli u sjedala autobus, shvatili smo koliko smo se umorili. Bio je to prekrasan dan u prirodi. Radujemo se ponovnom odlasku. Marin Čičak i Ante Marić, 3. b Lupoglav

15.11.2016. 11:28
ZAVRŠETAK RADOVA U PODRUČNOJ ŠKOLI LUPOGLAV
Svečanom sjednicom Učiteljskog vijeća 14. studenog 2016. godine obilježen je dovršetak druge faze radova na adaptaciji Područne škole Lupoglav. Sjednici su nazočili i članovi Vijeća roditelja Područne škole te članovi Školskog odbora, a, na čelu s ravnateljem Jurom Miškovićem, sve su nazočne pozdravili i župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vjeran Štublin i načelnik Općine Brckovljani Željko Funtek.