> O školi

OŠ "Stjepan Radić", Božjakovina

Osnovna škola "Stjepan Radić" smještena je u Božjakovini, malom selu u Zagrebačkoj županiji, nekoliko kilometara istočno od Dugog Sela. Osim matične škole u Božjakovini, pripada joj i Područna škola Lupoglav u Lupoglavu.

Školsko je područje rasprostranjeno na Općinu Brckovljani i dio grada Dugo Selo. Budući da je vrlo raspršeno i prometno slabo povezano, za učenike je organiziran poseban prijevoz.

Zgrada matične škole otvorena je 1990. godine i nakon toga je nekoliko puta nadograđivana, zbog povećanja broja učenika. Danas ima 17 klasičnih učionica te tri kabineta opremljena za nastavu kemije/fizike, glazbene i likovne kulture. Uz većinu učionica nalaze se kabineti. Školska dvorana ima površinu od 620 m2, nova je i prilagođena potrebama nastave Tjelesne i zdravstvene kulture. Škola ima i dvije informatičke učionice. Vanjski prostor matične škole obuhvaća školski trg, školsko igralište, zelene površine s ukrasnim biljem, cestu, pločnik i parkiralište.

U školskoj godini 2018./2019. školu polazi 662 učenika u 35 razrednih odjela. U školi radi 20 učitelja razredne nastave i 40 učitelja predmetne nastave.

Školska zgrada u Lupoglavu izgrađena je 1933. Ima četiri učionice, školsku kuhinju i blagovaonicu, zbornicu i kabinet za učitelje te malu informatičku učionicu.

Okoliš Područne škole Lupoglav čini školsko dvorište na kojem se nalazi igralište i gospodarska zgrada te površina od 4854 m2 na kojoj se planira izgradnja nove škole i športske dvorane.