ŠKOLSKI ODBOR

Školskom ustanovom upravlja školski odbor. Odluke su mu pravovaljane ako glasuje većina od ukupnog broja članova, a od važnijih ovlasti koje imaju su imenovanje i razrješenje ravnatelja, davanje suglasnosti za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi te donošenje statuta. Zatim, školski odbor donosi školski kurikulum na prijedlog učiteljskog, odnosno nastavničkog vijeća i ravnatelja najkasnije do 7. listopada tekuće školske godine, a donosi i godišnji plan i program rada na prijedlog ravnatelja. Taj plan u konačnici školski odbor i nadzire. Također, donosi i kućni red.

Svaki školski odbor ima sedam članova.

Učiteljsko ili nastavničko vijeće ima dva člana iz reda učitelja, nastavnika i stručnih suradnika. Zatim, vijeće roditelja ima jednog člana iz reda roditelja koji nije radnik škole. Nadalje, osnivač, dakle grad ili županija, ima tri člana. Sedmog člana školskog odbora bira i razrješuje radničko vijeće. Ako radničko vijeće nije utemeljeno, imenuju ga i opozivaju radnici neposrednim i tajnim glasovanjem.

Važno je reći i da bilo koji član školskog odbora ne smije biti pravomoćno osuđen ili protiv njega ne smije biti pokrenut kazneni postupak. Članovi koje daje osnivač moraju imati završen najmanje prijediplomski ili stručni studij na kojem se stječe bar 180 ECTS bodova. Članovi se biraju svake četiri godine, izuzev člana roditelja koji član prestaje biti u roku od 60 dana od kada je prestalo školovanje njegova djeteta u školi. Predsjednik može biti bilo koji član, a konstituirajuću sjednicu saziva ravnatelj.

Članovi 8. saziva školskog odbora:

Robert Samardžić, Ivana Kosko, Marina Radić, Marin Žafran, Ivona Poljak, Sanja Danonić i Dijana Golubić

Sjednice školskog odbora

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.