UČENICI 3.C SUDJELOVALI NA MEĐUNARODNOM NATJEČAJU U BERLINU

Autor: Jasmina Miler, 15. 4. 2024.

Ove godine otvoren je 24. međunarodni likovni natječaj Iserlohn-Essen-Zagreb 2024 s temom "Očuvanje i zaštita mora i voda", na kojemu je do sada sudjelovalo više od 20.000 djece iz 30 zemalja. Tema ovogodišnjeg natječaja postavljena je s ciljem osvještavanja šire društvene zajednice o utjecaju klimatskih promjena u kombinaciji s drugim štetnim ljudskim aktivnostima na Jadransko more i vode općenito, a u kontekstu UN-ovog desetljeća oceanske znanosti za održivi razvoj 2021. - 2030. te EU misije "Restore our Ocean and Waters" ("Obnovimo naše oceane i vode") koja ima za cilj zaštititi i obnoviti zdravlje naših oceana i voda kroz različite aktivnosti kao što su istraživanje i inovacije, angažman građana i opismenjavanja na temu oceana, kulturna događanja s ciljem osvješćivanja javnosti o važnosti očuvanja voda i dr.

Svake godine se uključe nove škole pa je tako ove godine po prvi puta sudjelovala i OŠ Stjepan Radić iz Božjakovine. Na natječaju su sudjelovali učenici članovi Kajkavske grupe u kojoj uče govoriti kajkavskim narječjem. KAo dio prijavnog pisma nastala je prigodna pjesmu koju su sami napisali. Svim učenicima mentorica je Jasmina Miler, učiteljica i kajkavska pjesnikinja, čuvarica narodnog blaga, narodnih običaja i kajkavskog narječja. Više o natječaju pročitajte u nastavku.

Izložba odabranih radova održat će se u Njemačkoj i Hrvatskoj pod pokroviteljstvom Instituta Ruđer Bošković, Zavoda za istraživanje mora i okoliša iz Zagreba, u suradnji s internetskim portalom Hrvatski Glas Berlin, Maticom hrvatskom i Hrvatskom maticom iseljenika, a sve prati i Glas Hrvatske. Proglašenje nagrađenih likovnih radova održano je u Gradskoj galeriji Iserlohn gdje su istaknuti radovi naših učenika a posebno rad Ane Čović koji je predstavljen i u članku objavljenom na HRT koji govori o prvom sudjelovanju naše škole na ovom velikom međunarodnom natjecanju.

Diplome i zahvalnice dobili su: Ana Čović, Mihaela Čavar, Mihaela Čaček, Jakov Krznarić, Daniel Bulić i Matea Smok. Likovni radovi naših učenika će biti izloženi na Institutu Ruđer Bošković u Zagrebu, 8. travnja 2024. Radovi će također biti predstavljeni i u rujnu 2024. na V. znanstveno-stručnom skupu o klimatskim promjenama i očuvanju morskih ekosustava Jadranskog mora koji će se održati u Hrvatskoj.

HRT: Očuvanje i zaštita mora i voda

Pozdrave iz Hrvatske šaljemo vam sad

Dugo Selo zove se naš grad.

Mi smo djeca iz Božjakovine sela

vedra, nasmijana i vesela..

Šaljemo svim Hrvatima

diljem cijelog svijeta

ljubav iz domovine

koja nam je sveta.

Zagovornici mora i voda smo svi,

stalno smišljamo kako bi naše

divne vode zaštitili.

Šaljemo vam stoga crteže naše

uz pozdrave za sve Hrvate.

UPISI U PRVI RAZRED

Potvrda o školovanju

POLITIKA PRIVATNOSTI

U školskoj godini 2023./2024. naša škola sudjeluje u dvogodišnjem međunarodnom Erasmus+ projektu ‘Solidarity is About Youth - SAY’/‘p.s. Pokreni solidarnost!’ koji se paralelno održava u Hrvatskoj, Španjolskoj, Sloveniji, Italiji, Francuskoj i Poljskoj. Cilj projekta je obogatiti nastavu građanskog odgoja i obrazovanja, a s učenicima obraditi teme solidarnosti, siromaštva, nejednakosti, diskriminacije, ljudskih prava te suvremene svjetske izazove i to kroz obradu fotografija i pisanje osvrta. Fotografije koje će učenici analizirati prednji su dio razglednice koju će poslati svojim sugrađanima, poput “poruka u boci” s ciljem pokretanja dijaloga o solidarnosti s lokalnom zajednicom - odgovorite im! Tijek projekta možete pratiti na: https://www.fraternity-card.eu/ U Hrvatskoj projekt vodi Centar za mirovne studije, a našoj školi koordinatorica je Ivana Kosko. Projekt je sufinanciran sredstvima Europske Unije iz programa Erasmus+.

13.05.2024. 11:22
RODITELJSKI 3. A
Roditeljski sastanak učenika 3. a razrednog odjela održat će se u utorak,14.5.2024. godine u 18 sati. Razrednica : Andreja Njegač

19.04.2024. 14:27