MEĐUNARODNA SURADNJA ŠKOLA - POSJET UČENIKA I UČITELJA IZ OŠ BILA

Autor: Ivana Kosko, Danijela Knežević, 13. 5. 2024.

Naša škola sudjeluje u nekoliko projekata međunarodnih suradnji škola, te smo ovog svibnja, u skladu s planiranim aktivnostima, ugostili našu partnersku školu iz Bile, Republike Bosne i Hercegovine, OŠ Bila.

Ravnatelj OŠ Bila, g. Vinko Bošnjak, dvije učiteljice i desetero učenika devetog razreda bili su nam dragi gosti od srijede, 8. svibnja, do petka, 10. svibnja 2024. Učenici su bili smješteni u obitelji učenika naše škole. Zahvaljujemo se se roditeljima koji su se našem pozivu te su svoj dom primili naše goste. Mnoštvo aktivnosti i zajedničkih druženja potvrdili su kako je za stvaranje prijateljstava potrebno malo vremena i dobre volje te kako ono ne poznaje godine niti granice.

Naše drage goste dočekali smo kratkom priredbom u našoj školi. Za kulturni dio programa pobrinuli su se školski zbor pod ravnanjem učiteljice Ksenije Knapić i članovi dramske skupine koju vodi učiteljica Dragana Turkalj. Kako bi se što bolje upoznali sa svojim domaćinima isplanirane su aktivnosti upoznavanja i radionice kroz koje su se djeca odmah povezala. Program za učenike uključivao je i sudjelovanje na nastavi u našim razrednim odjelima.

Drugi dan druženja započeli smo nastavom i posjetom gradu Zagrebu uz vođenu turu gradom s Nikolom Teslom kroz koju su svi sudionici grad upoznali na posve drugačiji način. Priče o povijesti grada obogaćene su činjenicama i anegdotama iz života Nikole Tesle. Poslijepodne su učenici proveli uz mnoge zanimljive sadržaje u VisionLandu, adrenalinskom parku u Štakorovcu. Našem domaćinu g. Josipu Plaviću zahvaljujemo na gostoprimstvu. Za zadnji dan isplaniran je posjet župnoj crkvi u Lupoglavu te našoj područnoj školi u Lupoglavu. Uslijedio je razgled grada Dugog Sela i stare crkve na Martinu uz stručno vodstvo ravnateljice Turističke zajednice Karmele Vukov Colić i obilazak Western ranča u Prozorju na kojem su se neki ohrabrili u jahanju konja. Upoznavanje s Dugim Selom završilo je u slastičarnici uz originalnu Dugoselsku tortu. Upriličen je i prijem kod načelnika Općine Brckovljani, gospodina Tihomira Đurasa, koji je pohvalio projekt međunarodne suradnje i rekao nekoliko zanimljivih riječi o našoj općini koja se svakim danom razvija sve više. Važno je istaknuti da ovakvi, vrlo vrijedni projekti, ne bi bili mogući bez kontinuirane financijske potpore Zagrebačke županije i Općine Brckovljani.

Rastanak novih prijatelja prošao je uz poneku suzu, zagrljaje i obećanje da će se druženje i suradnja nastaviti. Dragi gosti vratili su se svojim kućama, a mi ćemo pamtiti lijepe trenutke i čuvati prijateljstvo koje se će se nastaviti i u budućnosti.

UPISI U PRVI RAZRED

Potvrda o školovanju

POLITIKA PRIVATNOSTI

U školskoj godini 2023./2024. naša škola sudjeluje u dvogodišnjem međunarodnom Erasmus+ projektu ‘Solidarity is About Youth - SAY’/‘p.s. Pokreni solidarnost!’ koji se paralelno održava u Hrvatskoj, Španjolskoj, Sloveniji, Italiji, Francuskoj i Poljskoj. Cilj projekta je obogatiti nastavu građanskog odgoja i obrazovanja, a s učenicima obraditi teme solidarnosti, siromaštva, nejednakosti, diskriminacije, ljudskih prava te suvremene svjetske izazove i to kroz obradu fotografija i pisanje osvrta. Fotografije koje će učenici analizirati prednji su dio razglednice koju će poslati svojim sugrađanima, poput “poruka u boci” s ciljem pokretanja dijaloga o solidarnosti s lokalnom zajednicom - odgovorite im! Tijek projekta možete pratiti na: https://www.fraternity-card.eu/ U Hrvatskoj projekt vodi Centar za mirovne studije, a našoj školi koordinatorica je Ivana Kosko. Projekt je sufinanciran sredstvima Europske Unije iz programa Erasmus+.

13.05.2024. 11:22
RODITELJSKI 3. A
Roditeljski sastanak učenika 3. a razrednog odjela održat će se u utorak,14.5.2024. godine u 18 sati. Razrednica : Andreja Njegač

19.04.2024. 14:27