Potraga za blagom u Maksimiru

Autor: Marija Bićanić, Martina Miholić, 21. 9. 2018.

Nije se lako snaći. U školi, u knjigama, zadaćama, punom autobusu.

Pa tek kada si nešto kriv, i kada nisi, ali drugi misle da jesi.

U svakom slučaju, teško se svakodnevno snalaziti.

Mi smo se danas cijelo jutro snalazili. U maksimirskoj šumi.

I nije nam bilo teško. Imali smo kompas. A s njim, znamo, najbolje se snalazimo u prostoru.

Čak smo jedan i sami napravili – vodeni kompas.

Osim kompasa,  pomogli su nam razni pomagači u prirodi: Sunce, mahovina, godovi na panju, vlaga na tlu.

Poput pravih znanstvenika, bilježili smo svoja zapažanja i uspoređivali s drugim „znanstvenicima“.

Bilo je jako zanimljivo. I dobro za naše zdravlje. Gabrijelu je, naime, prestala boljeti glava. Pomogao joj je svježi, šumski zrak.

Na kraju smo našli blago, skriveno pod mostom.

Ne možemo otkriti što. Ipak je to tajno blago.

Uostalom, kompas u ruke i krenite.

Sigurna sam da ćete nešto pronaći.

Ako ništa drugo, škrinja sa sladoledom čeka, polupuna.

Samo krenite prema sjeveroistoku, nećete pogriješiti.

SVE O IZLETU PROČITAJTE U ČLANKU MARTINE MIHOLIĆ U NASTAVKU!

Terenska nastava u Parku Maksimiru

Treći razredi naše škole imali su 20. rujna 2018. terensku nastavu u Parku Maksimiru. Kad smo stigli u Maksimir, dočekala nas je Janja koja nas je vodila kroz park. Prvo smo tražili karte za orijentaciju u prirodi. Kad smo našli karte, znali smo kuda se moramo kretati po parku. Dobili smo kompas na korištenje. Voditeljica nam je pokazala kako se radi sunčani i vodeni kompas. Zatim smo mi na svojim kompasima tražili strane svijeta. Iz prirode smo naučili orijentaciju pomoću sunca, godova i mahovine. Nakon toga smo otišli do vidikovca gdje smo se malo okrijepili.

Nastavili smo s traženjem  karti. Kad smo našli sve karte, na jednoj je bilo skriveno blago. Pomoću karte smo našli blago ispod mosta. U škrinji je bila medalja i diploma koju smo dali učiteljici. Na kraju smo pojeli osvježavajući sladoled i krenuli prema školi.

Martina Miholić 3. a