SRETAN VAM DAN UČITELJA!

Autor: Administrator , 4. 10. 2018.

Svim učiteljima, nastavnicima i stručnim suradnicima u našoj školi želimo sretan Svjetski dan učitelja!

1994. godine UNESCO je utemeljio Svjetski dan učitelja koji se obilježava 5. listopada u zemljama diljem svijeta. Tome je prethodilo donošenje Preporuke o statusu učitelja 1966. godine kao prijedlog Generalne konferencije UNESCO-a.

Učitelji su oni koji nas usmjeravaju, ističu naše kvalitete i sposobnosti, prepoznaju sva dobra skrivena u nama! Oni su nam prijatelji, poticatelji naših ideja, oni koji nas pripremaju za život.

Zato je ovaj dan prilika da svim učiteljima zahvalimo za njihov trud, ljubav i entuzijazam koji svakodnevno ulažu kako bi naša djeca i mladi usvojili potrebna znanja i vještine koji su temelj za sigurnu i sretnu budućnost!

A što kažu učenici, pogledajte u nastavku vijesti.

Dan učitelja

Dan učitelja se obilježava 5. 10. Učenici bi voljeli da nema škole i učitelja. No, tada ne bi nitko ništa znao. Ne bi postojali lijekovi, avioni, vlakovi, građevine. U nastavku donosimo razmišljanja naših učenika o učiteljima i školi.
Patricija

I sada dok pišem sastavak razmišljam što bi bilo da nema škole i učitelja! Hm...vjerojatno ne bi bilo znanja i dobrog ponašanja. Upamtite i vi: Slušajte svoje učitelje i učiteljice jer ćete na kraju shvatiti da ih stvarno, ali stvarno trebate!
Marija Ć.

Najdraže mi je kad imamo prirodu pa nas učiteljica vodi kroz prošlost i objasni nam ono što ne znamo iz matematike.
Nika

Učitelji se trude da djeca što bolje uče. I djeci je bitno da nauče, da ne budu neznalice. Kad bi učitelji popuštali djeci, bio bi kaos.
Lucija

Prošle godine je bio divan dan za Dan učitelja. Učiteljici sam donijela ružu. Često nam učiteljica priča priče, a mi zamišljamo da se tamo nalazimo: jesen je, ptice odlaze na jug, ljudi pripremaju zimnicu, životinje se spremaju za zimski san. I ja razmišljam da postanem ptica. Mogla bih odletjeti na jug i poslati svima razglednicu.
Lara

Volim trčati po hodnicima, ali učiteljice ne daju da trčimo. Ne volim kad nam učiteljica daje puno zadaće i kad pišemo ispite. Da nemamo učiteljice ne bismo ništa naučili.
Luka M.

Sviđa mi se što rješavamo probleme u razredu. Bit ću tužan u petom razredu kad nećemo biti s našom učiteljicom.
Saša

Svaki učitelj ima svoju dužnost. Volim ići u školu.
Korina

Moja učiteljica jako dobro objasni zadatke koje ne znam ili ne razumijem. Posao učitelja izgleda lagan, ali nije. Treba naučiti djecu lijepom ponašanju i treba ih naučiti razne stvari.
Luka G.

Sviđa mi se posao učitelja i mislim da bih i ja to mogao raditi.
Karlo

Ne sviđa mi se što moramo pisati zadaće, ali sam sretan zbog petka jer tada nema zadaće.
Luka S.

Naše učiteljice su jako zabavne.
Jakov

Predlažem da se Dan učitelja slavi u blagovaonici. Tamo bi bili kolači i torta. Učenici bi dobili muffine, krafne i gazirana pića.
Ilija

Da nema škole i učiteljica ne bismo vidjeli kazalište, uspinjaču i prijatelje.  Najljepše je kad idemo na izlet i na sanjkanje.
David

Svaki učiteljičin rođendan razveselimo je poklonima, cijelom  ukrašenom pločom i napisanim zadaćama. Ugasimo svjetla i kažemo: Iznenađenje!!!
Ema