Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Marija Bićanić, 12. 10. 2018.

Danas je bilo živo u našoj školi. Obilježili smo Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Svjetski dan hrane se obilježava 16. listopada, a mi danas, 12. listopada, otvaramo Dane hrane. Na taj način učimo o hrani, o vremenu i trudu  koji je potreban za sve što nam roditelji donesu na stol. Učimo o vrijednim poljoprivrednicima, mesarima, pekarima, kuharima.

Najviše ipak zahvaljujemo našim majkama koje su vrijednim rukama stvorile prava umjetnička djela koja su krasila naš današnji blagdanski stol. Naravno, posjetio nas je župnik koji je blagoslovio sve naše delicije, slatke i slane. A mi smo njega počastili svojim umjetničkim djelima, pjesmom, glumom, recitacijom.

Fotografije s priredbe pogledajte u nastavku.