Dan sjećanja na Vukovar

Autor: Danijela Knežević, Ivana Peh, 15. 11. 2018.

Dana 14. studenog 2018. godine učenici 4. a naše Područne škole Lupoglav prigodno su uredili prostor škole povodom Dana sjećanja na Vukovar.

Svi smo bili uzbuđeni što smo naučili nešto novo i što smo pomogli oko uređenja. Kartonskim  tiskom smo naslikali Vukovarski vodotoranj  i Vučedolsku golubicu. Vodotoranj je u Domovinskom ratu pogođen s više od 600 projektila, no ipak se nije srušio i tako je postao simbolom stradanja i otpora toga grada. Vučedolska golubica je jedan od najprepoznatljivijih simbola Vukovara. Radi se o keramičkoj posudi pronađenoj 1938. na arheološkom nalazištu u Vučedolu blizu Vukovara.

Drago mi je što se u našoj školi obilježava dan Vukovara, i nadamo se da će tako i ostati te da ćemo sjećanjem i paljenjem lampaša odati počast  svim prognanim, ranjenim, ubijenim i nestalim vukovarskim herojima.

Ivana Peh, 4. a PŠL