MRVICE IZ DNEVNOG BORAVKA

Autor: Marija Bićanić, Luka Bendra, Enna Jusufović, Magdalena Paša, Matija Staroveški, 30. 11. 2018.

Trećaši su jučer, 29. studenog 2018. išli u goste kazalištu Žar ptica. Na sceni su gledali jedan sasvim običan život u običnom dnevnom boravku. Tako se barem činilo u početku. Sve dok nije jedan neobičan Janko upregnuo svu svoju pamet i kreativnost da bi pomogao obitelji koja se teško nosi sa sasvim običnim, ali teškim problemima preživljavanja u svakodnevnom životu.

Eh, taj Janko, zaljubljeni genijalac je stvorio pravu, pravcatu roboticu.

Kako je robotica riješila sve Jankove probleme?

Najbolje da pogledate sami. Doživljaje učenika pročitajte u nastavku vijesti.

Bio je četvrtak. Stigli smo ispred škole. U blagovaonici nas je dočekao doručak. Nakon doručka krenuliu smo prema autobusu. Na putu prema Zagrebu vidjeli smo puno zgrada i izloga. Kad smo stigli, svi smo se zajedno fotografirali. Ostalo nam je još vremena za igru u parku. Nakon igre smo se smjestili u kazalištu.Svjetla su se ugasila. Predstava je počela. Bilo je jako zanimljivo i smiješno.Najdraži dio mi je bio kada su se Bumbar i Robotka zaljubili i kada je njegova razrednica vrisnula. Učenici su se prepali od straha. Nakon predstave smo išli u školu.

Luka Bendra, 3.a

Probudila sam se u rano jutro. Vani je još bilo sve bijelo od mraza. Pripremila sam se za odlazak pred školu. Pred školom smo čekali učiteljicu. Nakon finih peciva, krenuli smo u Zagreb. Došli smo u kazalište, fotografirali se i poigrali u parku. Zatim smo gledali predstavu Mrvice iz dnevnog boravka. Predstava mi se jako svidjela.

Magdalena Paša, 3.a

Dana 29.11.2018. bili smo u kazalištu Žar ptica. Gledali smo predstavu Mrvice iz dnevnog boravka. Vidjeli smo Robotku, Bumbara i Janka. Bilo je super. Nasmješniji je bio Bumbar. Dječak je imao sestru i stalno su se svađali. Sestra ga je molila da joj napiše lektiru, ali on nije htio. Predstava je bila zanimljiva.

Enna Jusufović, 3.a

Dana 29.11 išli smo sa školom u kazalište Žar ptica u Zagrebu. Išli smo gledati predstavu "Mrvice iz dnevnog boravka". Priča govori o jednoj jako neobičnoj obitelji i o dječaku Janku koji je mali genijalac. Janko ima puno problema: zaljubljen je u jednu curicu; roditelji mu nemaju dosta novaca, a u školi ga učiteljica stalno tjera da uči napamet pjesmice. Zato je odlučio napraviti roboticu koja će mu pomoći da riješi probleme. Predstava mi je bila jako lijepa, zanimljiva i bilo mi je drago što smo ju išli gledati. Nakon predstave vratili smo se u autobusom u Božjakovinu ispred škole te smo se zatim razišli i otišli kućama. Nadam se da ćemo uskoro opet ići u kazalište pogledati neku novu zanimljivu predstavu.

Matija Staroveški, 3. b