CESARIĆ U 3. B

Autor: Sanja Biškup, Laura Stipić, Ante Nikolić, 3. 12. 2018.

U petak, 23.11.2018., učiteljica je na sat Hrvatskog jezika donijela gitaru. Mi smo kod kuće naučili izražajno čitati ili recitirati pjesmu „Kasna jesen“ Dobriše Cesarića. Prije sata smo pripremili učionicu. Stolice smo postavili u krug i sjeli. Svi učenici koji su naučili pjesmu recitirati, recitirali su je uz pratnju učiteljice na gitari. Oni koji su naučili izražajno čitati pjesmu, čitali su je isto uz pratnju gitare. Najbolje je bilo to što smo mogli recitirati u bilo kojem dijelu razreda i kako smo mi željeli. Nakon recitiranja, učiteljice su pročitale još nekoliko pjesama koje je napisao Dobriša Cesarić. Na kraju sata odigrali smo igre Slijepi miš, Pokvareni telefon i Nastavi niz. Bilo nam je jako zanimljivo i voljeli bismo ponoviti takav sat.

Ante i Laura, 3.b