BIJELI KLAUN U 7. D

Autor: Dragana Turkalj, Anamarija Perić, 18. 12. 2018.

Na što pomislite kad čujete riječ lektira? Užas, dosada, gnjavaža? E, pa može i drugačije! Učenici 7. d razreda ovaj su mjesec trebali pročitati roman Damira Miloša Bijeli klaun, a onda odraditi i posebni zadatak-osmisliti, uvježbati i izvesti igrokaz na temu iz romana. U odabiru teme, dogovoru oko uloga i svega drugoga imali smo potpunu slobodu. Podijelili smo se u grupe, nalazili nakon škole, vježbali, trudili se i usput se jako dobro zabavili.

Dogodilo se nešto neočekivano-s velikim nestrpljenjem i uzbuđenjem čekali smo sat lektire. Možete li to zamisliti?

Bijeli klaun je roman o traženju vlastitoga ja, o životu s invaliditetom i još mnogo toga! I naše su izvedbe zato bile različite i zanimljive. Potrudili smo se prikazati dječakovu borbenost i starčevu mudrost. Nakon svake izvedbe učionicom se širio pljesak i oduševljenje.

Ovo je sigurno bio najbolji sat lektire, a naš se trud isplatio jer smo nagrađeni peticama!

Anamarija Perić, 7.d