ŽUPANU PREDSTAVLJENA NOVA PAMETNA PLOČA U LUPOGLAVU

Autor: Ivana Budimčić, 30. 1. 2019.

Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić posjetio je 30. siječnja 2019. godine područnu školu OŠ „Stjepan Radić“ u Lupoglavu u čiju je obnovu Županija uložila gotovo 4,5 milijuna kuna u proteklih šest godina. Sanirano je krovište, rekonstruirane su stropne ploče, uređeno je prizemlje škole, izvedena nova fasada, a opremljene su i učionice. Škola je lani dobila i najmoderniju pametnu interaktivnu ploču. Učenici, učitelji i suradnici škole pozdravili su župana kratkim, prigodnim programom i zatim mu  prezentirali kako se zahvaljujući ovoj ploči odvija nastava i koje sve mogućnosti ona pruža.

Pametna interaktivna ploča može se seliti iz učionice u učionicu, ima wi-fi vezu, kameru za videokonferencije, povezana je s tabletima, omogućuje praćenje aktivnosti pojedinog učenika te komunikaciju učitelja i učenika i izvan učionice.

„Veseli što se u nastavi koristi najmodernija tehnologija i što je ovakvu ploču, među prvima, dobila jedna mala, područna škola“, rekao je župan, dodavši da pametna ploča omogućuje djeci prihvatljiviji i lakši način usvajanja novih znanja.