U kazalištu i muzeju

Autor: Marija Bićanić, Martina Miholić, Fran Krkač, 27. 2. 2019.

„Ali ja volim ostati u svojoj nesreći, a znati da imam sina, nego li da mi daš sve blago i dobro ovog svijeta, a da moram zaboraviti sina, “ rekla je starica i potvrdila da je ljubav najjača sila ovoga svijeta.

Danas smo u Kazalištu Smješko i mi osvijestili da baš ništa nije tako strašno i da majčino srce može oprostiti sve. Naučili smo i da je prirodno griješiti i da se sve zlo raspline ako imamo nekoga tko nas prati, i onda kada mi to ne želimo. Samo gledanjem srcem, možemo vidjeti bistro. Oči nam pomažu, ali mogu i prevariti.

Nisu nas prevarile u Tehničkom muzeju.

Tamo smo vidjeli neopisive stvari.

Pomalo smo strepili u rudniku u kojem su radila i djeca, nešto starija od nas. U to vrijeme djeca su već s 12 godina postajala rudari.

I nitko ih nije štitio.

Valjalo bi se toga prisjetiti kada se neprestano na nešto žalimo.

Jesu li se oni neprestano žalili?

Ipak, imala je prošlost i lijepih stvari. Zanimljivih prometala. Nekako romantično sporih.

Pokretala su se na isti onaj ugljen koji su kopala djeca sa svojim roditeljima.

Kad je već tako, ipak je bolje da danas imamo neke druge izvore energije.

Nadajmo se da nećemo do kraja zlorabiti te izvore energije i dovesti se u situaciju da povijest okrenemo unazad.

Život je ipak zamišljen da se kreće, uvijek i naprijed.

U nastavku pročitajte kako su terensku nastavu doživjeli učenici.

Izlet u Zagreb

Dana 27. 2. 2019. godine išli smo u kazalište ''Smješko'' gledati predstavu Šuma Striborova, jednu od najpoznatijih bajki Ivane Brlić-Mažuranić. Nakon toga  išli smo u Tehnički muzej. Naučili smo puno toga. Naučio sam kako su izgledali povjesni auti, brodovi, pumpe za naftu, rudnici, vatrogasna vozila i aparati za gašenje požara. Najdraži dio mi je bilo kad smo išli u rudnik.

Fran Krkač, 3.b

27. veljače 2019. treći razredi bili su u kazalištu u Centru za kulturu Trešnjevka, a nakon kazališta posjetili su Tehnički muzej Nikola Tesla. U kazalištu smo gledali predstavu Šuma Striborova. Predstava je nastala prema bajci Ivane Brlić-Mažuranić. Neki od likova u predstavi su majka, sin, djevojka, snaha, Stribor, Domaći i Malik Tintilinić. Poruka predstave je: „Čini dobro i dobro će ti se vratiti.“.

Poslije predstave posjetili smo Tehnički muzej. Muzej je otvoren 1959. godine u Savskoj cesti u Zagrebu. U muzeju ima puno vozila, aviona i strojeva koji su se davno koristili. Vidjeli smo i rudnik i razne alate kojima su se koristili ljudi u prošlosti.

Martina Miholić, 3. a