SUSRET ĐAKA GLAZBENJAKA U JASTREBARSKOM

Autor: Ivana Budimčić, Ksenija Knapić, 7. 3. 2019.

Osnovna škola Ljubo Babić bila je domaćin Susreta đaka glazbenjaka, čiji je inicijator i organizator Glazbena udruga Opus.  Susret se održao u Domu kulture, Jastrebarsko, u kinodvorani s početkom u 17 sati. Sudjelovalo je 269 učenika. Na ovogodišnjem susretu sudjelovali su: OŠ Pokupsko, prva osnovna škola Bjelovar, OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo, OŠ „Stjepan Radić”, Božjakovina, OŠ Rugvica, OŠ „Ivan Benković”, Dugo Selo, OŠ Ščitarjevo, OŠ „Eugen Kumičić”, Velika Gorica i OŠ „Ljubo Babić”, Jastrebarsko.

Školski zbor OŠ „Stjepan Radić“ nastupio je s dvije pjesme na Susretu đaka glazbenjaka. Izveli smo popularnu pjesmu "Cheap thrills" i " Mi smo taj svijet".

Ovo je već treća godina za redom da naš zbor sudjeluje na tom susretu. 2017. godine naša je škola bila domaćin Đacima glazbenjacima.