Upoznali smo Družbu Pere Kvržice u kazalištu

Autor: Jakov Grgić, 21. 3. 2019.

Učenici 4. razreda su išli u kazalište Žar ptica. Gledali su kazališnu  predstavu Družba Pere Kvržice.
Likovi su: Budala, Medo, Pero, Milo Dijete i Šilo. Dječaci su se dogovorili da poprave mlin zato što je bio star i nikakav. Dugo su se zadržali u mlinu pa su dobili batine od roditelja. Čak im se dogodila i nesreća. Medo je pao u nesvijest kada su ga spuštali u bunar. Dva dječaka su odustala. Pero se bojao da zbog toga neće stići  popraviti mlin. Spasilo ih je to što su im se priključili: Mihael, Marija i Danica. Popravili su mlin i slijedilo je veselje.