Posjet PP Dugo Selo

Autor: Ana Klarić, Ilija Čičak, 27. 3. 2019.

Četvrti razredi  OŠ „Stjepan Radić“  su bili u Policijskoj postaji Dugo Selo na predavanju  MAH 1 (Mogu ako hoću). Policajci su se prestavili. Objasnili su da policija pruža zaštitu. Poslovi policije su zaštita života i  imovine, hvatanje počinitelja, upravljanje prometom i kažnjavanje. Rekli su da su pušenje, alkohol i droga štetni. Cigarete i alkohol je zabranjeno prodavati mlađima od 18 godina. Zabranjeno je točenje alkoholnog pića  mlađima od 18 godina. Alkohol je zabranjeno učestalo piti na javnim mjestima (trg, park, ulice). Za prekršitelje je propisana novčana kazna je do 500 kuna. Učenicima su bile zanimljive fotografije na prezentaciji. Dobili su brošure. Učenici su primijetili puno odraslih koji puše i tako daju loš primjer djeci.