e-Twinning: Uskrsni radovi

Autor: Višnja Kamenjašević, Ivana Budimčić, Anita Jukić, Andrijana Ćavar, 16. 4. 2019.

Naša je škola već mjesec dana dio eTwinning projekta pod nazivom Easter Traditions Around Europe. Cilj projekta je povezati učenike kako bi komunicirali na engleskom jeziku, predstaviti školu i učenike koji sudjeluju, izraditi čestitke koje ćemo slati poštom te putem različitih alata razmijeniti iskustva i tradicije vezane za Uskrs. Veselimo se upoznavanju novih kolega i učenika iz Poljske, Litve, Češke, Rumunjske i Bugarske.

U nastavku pročitajte više o projektu.

USKRŠNJA PREDSTAVA

U okviru eTwinning projekta Easter Traditions Around Europe, u kojem sudjeluje naša škola, članovi Biblijske grupe četvrtih razreda snimili su jedan neobičan video uradak. Radi se o dramatizaciji teksta Isusovo uskrsnuće iz Matejevog evanđelja. Posebnost predstave je u tome što je izvedena uz pomoć lutaka. Naime, četiri lutke koje su korištene rađene su na temelju učeničkih crteža i u vlastitom aranžmanu. Preostale dvije (stražari) velikodušno nam je ustupila učiteljica Jasmina Miler, koja nam je sa svojim sugestijama i podrškom cijelo vrijeme bila na raspolaganju.

Tako smo kroz ovaj malčice suvremeni način prikazivanja htjeli dočarati svoj pristup proslavi najvećeg kršćanskog blagdana, koji je onda posve autentičan.

Uz to učenici su izrađivali i uskršnje čestitke koje će biti poslane na adrese škola partnerica projekta diljem Europe.

Tehničku podršku dala nam je nastavnica Višnja Kamenjašević. Voditeljica projekta i naša koordinatorica je nastavnica Anita Jukić.

Nadamo se da će vam se svidjeti naš rad i njegova radosna poruka.

Na LINKU pogledajte fotografije sa snimanja predstave i izrađene čestitke koje smo poslali partnerima.