ODRŽAN ČETVRTI „MATEMATIČKI ČETVERAC“

Autor: Ivan Jukić, 17. 4. 2019.

U subotu 13. travnja u OŠ Josipa Zorića sastalo se dvije stotine mladih matematičara i njihovih mentora. U pozitivnoj i opuštenoj atmosferi sudjelovali su u 1. krugu četvrtog po redu „Matematičkog četverca“.

Spomenuto natjecanje se održava u dvije kategorije: MINI četverac za učenike 5. i 6. razreda te MAXI četverac za učenike 7. i 8. razreda. Svaka je ekipa, u određenoj kategoriji, sačinjena od 4 člana.

„Četverac“ je održan istovremeno u ukupno jedanaest škola u Zagrebačkoj županiji. U prvom krugu sudjelovalo je ukupno 175 ekipa, a od toga u Dugom Selu je bilo 48 ekipa. Osim škole domaćina, sudjelovala je OŠ „Ivan Benković“, OŠ Rugvica i naša škola.

Iako rezultat nije bio u prvom planu, vrijedi pohvaliti najuspješnije ekipe. U kategoriji MINI pobijedila je ekipa pod imenom „Zorići 1“ iz OŠ Josipa Zorića, a u kategoriji MAXI ekipa pod imenom „Stožac“  iz naše škole. U kategoriji MINI, naša najbolja ekipa zauzela je 2. mjesto. To je bila ekipa „Razlomak“ (Filip Perić, David Štorga, Ema Fruk i Laura Dunđer). U kategoriji MAXI naša ekipa pod nazivom „Stožac“ (Petra Grahovac, Zvonimir Grgić, Antonela Šipura i Kristina Todorić) ostvarila je plasman u 2. krug „Matematičkog četverca“ na kojem će nas predstavljati u svibnju.

Nadamo se da ćemo se i dogodine družiti s matematikom na „Matematičkom četvercu“ u ugodnoj atmosferi.