IV. online natjecanje - Croatian Makers lige

Autor: Bruno Keber, 12. 4. 2019.

Nakon niza zadataka, međugrupnog natjecanja - izabrano je pet najboljih učenika koji su kao ekipa predstavljali našu školu. Zadatak je bio da upravljaju s dva mbota u isto vrijeme. Oba se upale i svijetle plavom bojom, lijevi se pokreće tipkom te daje signal drugome da se isto pokrene. Tada oba svijetle zelenom bojom; lijevi mbot prepoznaje crvenu površinu i stoji te tako propušta drugi mbot koji prolazi prvim križanjem. Dok čeka, svijetli crvenom bojom. Ponovno se pokrene i opet svijetli zelenom bojom te prestiže drugi mbot i prvi prolazi kroz drugo križanje, a za njim drugi mbot. Ekipu čine Luka Vujić, Fran Paj, Martin Alfonzo Klarić, Benjamin Schmitlechner i Vito Močilac. U 17 sekundi osvojili su 315 bodova.