NA DRŽAVNOM NATJECANJU LIK 2019.

Autor: Ivana Kosko, Josipa Balšić, 2. 5. 2019.

Državno natjecanje LIK 2019. održano je 11. i 12. travnja u Školi za primijenjenu umjetnost u Rijeci. Na natjecanju je sudjelovala učenica naše škole Josipa Balšić u pratnji mentora Roberta Samardžića. Natjecalo se trideset i devet učenika osnovnih i srednjih škola u 3 kategorije, a tema-poticaj ovogodišnjeg natjecanja bila je ekologija. Likovni radovi učenika nastali su u različitim likovnim tehnikama. 11. travnja natjecatelji su se okupili i smjestili u hotel. Kasnije je uslijedilo natjecanje. Svaka kategorija natjecatelja je imala drugu temu. 12.  travnja smo išli u obilazak grada. Uslijedila svečanost i  dodjela nagrada natjecateljima. Nakon svečanosti svi su uzvanici imali priliku pogledati izložbu svih radova u izložbenom prostoru Galerije Juraj Klović u Rijeci. Poslije izložbe svi su krenuli kućama.