KLOKAN BEZ GRANICA

Autor: Ivan Jukić, 15. 5. 2019.

Četvrtu godinu zaredom sudjelovali smo na natjecanju „Klokan bez granica“. Natjecanje je održano 21. ožujka, a sudjelovalo je 88 učenika matične i područne škole u 5 kategorija.

"Klokan bez granica" natjecanje je međunarodnog karaktera i okuplja predstavnike velikog broja europskih, ali i svjetskih zemalja. Cilj je natjecanja popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture među mladima.

Od naših učenika najbolje rezultate u Republici Hrvatskoj postigli su Marko Pernar u kategoriji Leptirići (603. mjesto), Marin Grgić  u kategoriji Ecolier (1014.) i Laura Dunđer u kategoriji Benjamin (709.).

Rezultate 10 % najboljih matematičara možete pogledati na poveznici

Čestitamo učenicima na ostvarenim rezultatima i nadamo se da će iduće školske godine pristupiti natjecanju u još većem broju.