Sajam dobrih naslova

Autor: Ivana Kosko, 10. 5. 2022.

Izložba „Sajam dobrih naslova“ ponovno je uljepšala ulaz naše škole. Povodom Noći knjige naše smo učenike još jednom zamolili da se kreativno izraze te da nam predstave svoje omiljene knjige. Jedan je to od projekata naše školske knjižnice osmišljen kako bismo kod svojih učenika probudili ljubav prema knjizi, čitanju ali i kreativnom izražavanju. Na Sajam su se prijavili kreativni dobrovoljci kako bi izradili plakate posvećene njihovim omiljenim knjigama ili knjigama s popisa za slobodan izbor.

Tražili smo da pri izradi bio da budu kreativni i da se na plakatu vidi o kojoj se knjizi radi. Na izložbi ove godine sudjeluje 21 plakat. Svaki je od njih poseban i u svaki je uloženo mnogo truda. U radu ovogodišnjeg povjerenstva od tri člana sudjelovali su Robert Samardžić, Ivana Kosko i Svemirka Mišković.

Nagrade za plakate koje je žiri odabrao kao najbolje podijeljene su u dvije kategorije – kategorija Maleni (3., 4., i 5. razred) i kategorija Veliki (6., 7. i 8. razred). U kategoriji velikih imali su zahtjevniji zadatak, pa je odlučeno da će nagradu za treće mjesto dobiti dva plakata.

Slijedi tablica nagrađenih plakata.

Nagrađeni učenici

Dora Živković i Lucija Lončar

Duh u močvari

Jelena Lončar i Helena Đunđuš

Psima ulaz zabranjen

Dora Bubnjar i Lorena Balog Matak

Svašta u mojoj glavi

Danijela Dunđer

Nikadgrad

Stjepan Marčinković

Školska godina Marija Horvata

Dorotea Matić

Ivana Peh

Kad pobijedi ljubav

Eleanor i Park

Učenici koji su osvojili prvo mjesto dobili su ulaznice za kino predstavu po svom izboru. Autori plakata na drugom mjestu dobili su knjige, a za autore na trećem mjestu osigurali smo umjetnički pribor.

Zahvaljujući ravnatelju Gradske knjižnice Dugo Selo g. Topiću, svi nagrađeni dobili su i besplatnu godišnju članarinu u Gradskoj knjižnici.

Nagrađeni učenici trebaju se javiti u školsku knjižnicu kako bi se dogovorili o preuzimanju svojih nagrada.

Čestitamo svima i vidimo se dogodine na još jednom Sajmu dobrih naslova.

!!! UPISI U PRVI RAZRED !!!

Potvrda o školovanju

POLITIKA PRIVATNOSTI

24.05.2022. 14:19
RODITELJSKI 7. c
Roditeljski sastanak za 7.c održat će se u utorak, 24. 5. 2022. u 18:00 sati. Razrednica Valentina Vrban OTKAZANO!

20.05.2022. 12:20
Roditeljski sastanci 6. a i 6. d
Roditeljski sastanak 6.d razreda održat će se u ponedjeljak, 23.5. u 18:15 h. Razrednica Dragica Katić   Roditeljski sastanak 6.a razreda održat će se u četvrtak, 26.5. u 18:50 h. Razrednica Irena Bebek Glogovšek

16.05.2022. 14:25
RODITELJSKI 7. A
Roditeljski sastanak 7. a održat će u četvrtak, 19. 5. 2022. u 18:45. Razrednica Ivana Skočić

16.05.2022. 13:39
Roditeljski sastanak 7.d
Roditeljski sastanak za roditelje učenika 7.d razreda održat će se 19. svibnja (četvrtak) u 18:00. Razrednik Ivan Jukić

16.05.2022. 11:49
RODITELJSKI 7. B
Roditeljski sastanak 7. b održat će se u utorak 23. 5. 2022. u 18.45 sati. Razrednica Ksenija Knapić

04.05.2022. 14:51
Roditeljski sastanak 3.a
Roditeljski sastanak 3.a razreda održat će se 6.5.2022. u 18:15h u učionici 3.a razreda.    učiteljica Magdalena Martinović

29.04.2022. 10:06
Roditeljski sastanak 5.a održat će se u ponedjeljak 2. svibnja 2022., s početkom u 18:45 sati. Razrednica: Anita Kuruc

26.04.2022. 17:25
Roditeljski sastanak 2. C
Roditeljski sastanak 2.c održat će se 28. travnja 2022. u 17 h.. učiteljica Mirjana Paj

25.04.2022. 11:36
RODITELJSKI 2. B
Roditeljski sastanak 2. b održat će se u utorak 26. 4. u 18 sati. Učiteljica Sanja Biškup

13.04.2022. 15:01
RODITELJSKI OSMIH RAZREDA
Roditeljski sastanak osmih razreda održat će se 28. travnja 2022. u 18 sati vezano za organizaciju maturalnog putovanja učenika u Istru. Razrednice

12.04.2022. 14:51
RODITELJSKI 5. B
Poštovani roditelji, obavještavam vas kako će se roditeljski sastanak 5. B razreda održati u novom terminu u SRIJEDU 13.4.2022. s početkom u 17.30 sati. Lijep pozdrav!   razrednica Sanja Ivanović

07.04.2022. 11:03
Roditeljski sastanak 5. c
Poštovani roditelji, obavještavam vas kako će se roditeljski sastanak 5. c razreda održati u utorak, 12.4.2022. s početkom u 18.15 sati. Lijep pozdrav!   Razrednica Jasna Holik

06.05.2022. 11:45
Drage mame, sretan vam vaš dan!
Povodom Majčinog dana koji se obilježava drugu nedjelju u svibnju, učenici 1. a i 3. b pripremili su jučer, 5. svibnja 2022., kratku priredbu za svoje mame i bake. Učenici su recitirali razne recitacije svojim majkama, izveli igrokaz „Djed i repa“, a zbor 1. a i 3. b radosno je pjevao naučene pjesme. Roditelji su se odazvali pozivu te s oduševljenjem pratili priredbu. Na kraju priredbe zahvalili smo roditeljima na dolasku te istaknuli kako se radujemo, nakon pandemijskog razdoblja, mnogim budućim priredbama i zajedničkim okupljanjima u školi. Učenici su darovali svoje mame prigodnim poklonima povodom Majčinog dana koje su izradili sa svojim učiteljicama Renatom Jelečki, Danijelom Knežević i vjeroučiteljicom Tadijanom Marčinković.

21.10.2021. 10:50
Zoo u gostima
3. b područne škole  putem Zoom aplikacije 18. listopada 2021. godine u našem je razredu ugostio edukatore iz Zoološkog vrta grada Zagreba u okviru programa online edukacija „ZOO u gostima“. Tema edukacije bila je Voda koja život znači. Učenici su sudjelovali u predavanju, razgovarali s edukatorima, promatrali pokuse koji su se uživo izvodili,  naučili mnogo o vodenim lavovima te o biljkama i životinjama  koje žive u vodama tekućicama i stajaćicama. Saznali da u Zoološki vrt uskoro stižu žirafe te da majmuni zapravo uopće ne vole banane onoliko koliko svi misle. Razgovarali smo s edukatorima o postupcima zaštite naše Zemlje, načinima očuvanja pitke vode u svijetu, ali i o malim doprinosima kojima mi možemo pomoći da naš planet bude i dalje lijepo, mirisno, ugodno i zdravo mjesto za život ne samo nama nego i svima koji na njega tek dolaze. Bilo je zanimljivo i poučno. Dogovor je već nastao i za sljedeću nastavnu godinu.