POSJET UČENIKA 3.b RECIKLIRANOM IMANJU ZMAG U SKLOPU PROGRAMA sCOOLFOOD

Autor: Tatjana Mahnet, 11. 4. 2024.

Međunarodni program učenja sCOOLFOOD istražuje i promiče holistički pristup djetetu odnosno čovjeku u kontekstu povezanosti sa svim živim bićima na Zemlji. Pri tome je cilj ukazati djeci i mladima na održivost hrane i okoliša kroz povezanost s prehranom, poljoprivredom, energijom, životnim stilovima i smanjenjem otpada u skladu s globalnim ciljevima održivog razvoja, odnosno UN -ovim Programom održivog razvoja do 2023.

U sklopu tog programa učenici 3. b sa svojim učiteljicama Tatjanom Mahnet i Majom Šarić dana 8.4.2024. posjetili su reciklirano imanje ZMAG (Zelena mreža aktivističkih grupa) u Vukomeriću.

Učenicima je ispričana priča o imanju i kako ono živi, te su održane interaktivne radionice na kojima su učili kako primijeniti zdrave prehrambene navike i kroz njih živjeti održivije. Učenici su izrađivali i domaći namaz od lješnjaka i rogača sa medom.

Slobodno vrijeme proveli smo u igri na imanju i zasladili se zdravim ručkom. Više fotografija i dojmova učenika u nastavku ove vijesti.

Dojmovi učenika:

Bilo mi je najljepše kada smo radili skrovište od grana i grančica.

Bruno Mraović

Imanje ZMAG je jako zanimljivo jer je u prirodi, a sve je izrađeno od prirodnih materijala.

Lana Šlogar

Tamo je hrana bila jako ukusna!

Ena Ban

Najdraži dio mi je bio igra i druženje, te razgledavanje različitih kuća od prirodnih materijala, hotela za kukce. Najgori dio je bio kada smo trebali ići kući.

Noa Bušić

Na imanju sam vidjela šumski začinski vrt i  banku sjemena.

Matea Skočibušić

Najviše mi se svidjelo kada smo radili zdrave menije.

Stjepan Agatić

Sviđa mi se što smo dobili sjemenje.

Margita Slekovec

UPISI U PRVI RAZRED

Potvrda o školovanju

POLITIKA PRIVATNOSTI

U školskoj godini 2023./2024. naša škola sudjeluje u dvogodišnjem međunarodnom Erasmus+ projektu ‘Solidarity is About Youth - SAY’/‘p.s. Pokreni solidarnost!’ koji se paralelno održava u Hrvatskoj, Španjolskoj, Sloveniji, Italiji, Francuskoj i Poljskoj. Cilj projekta je obogatiti nastavu građanskog odgoja i obrazovanja, a s učenicima obraditi teme solidarnosti, siromaštva, nejednakosti, diskriminacije, ljudskih prava te suvremene svjetske izazove i to kroz obradu fotografija i pisanje osvrta. Fotografije koje će učenici analizirati prednji su dio razglednice koju će poslati svojim sugrađanima, poput “poruka u boci” s ciljem pokretanja dijaloga o solidarnosti s lokalnom zajednicom - odgovorite im! Tijek projekta možete pratiti na: https://www.fraternity-card.eu/ U Hrvatskoj projekt vodi Centar za mirovne studije, a našoj školi koordinatorica je Ivana Kosko. Projekt je sufinanciran sredstvima Europske Unije iz programa Erasmus+.

13.05.2024. 11:22
RODITELJSKI 3. A
Roditeljski sastanak učenika 3. a razrednog odjela održat će se u utorak,14.5.2024. godine u 18 sati. Razrednica : Andreja Njegač

19.04.2024. 14:27