STUDIJSKO PUTOVANJE U SIENU U OKVIRU MEĐUNARODNOG PROGRAMA sCOOLFOOD "ČINIMO DOBRO OTISKOM SRCA"

Autor: Tatjana Mahnet, 13. 5. 2024.

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva  6. i 7. svibnja 2024. godine organizirala je studijsko putovanje u Sienu  na kojem su sudjelovale učiteljica razredne nastave Tatjana Mahnet i učiteljica produženog boravka Maja Šarić koje su uključene u međunarodni Program sCOOLFOOD "Činimo dobro Otiskom srca".

Studijsko putovanje je organizirano sukladno Planu provedbe hrvatske inačice međunarodnog Programa koji je osmislila i provodi Zaklada Monte dei Paschi di Siena od 2016. godine u provinciji Siena (Italija).

Na studijskom putovanju osim učiteljica iz OŠ „Stjepan Radić“, Božjakovina sudjelovalo je još 16 učiteljica iz 8 škola iz različitih dijelova Hrvatske uključenih u Program.

Studijsko putovanje je obuhvaćalo razmjenu znanja i iskustava s nastavnicima i mentorima Programa sCOOLFOOD u školi u Sieni (Scuola primaria "A. Sclavo") i u gradu Arezzo (Instituto Comprensivo "F. Severi" – Scuola Secondaria). Održan je i  sastanak sa predstavnicima Zaklade Monte dei Paschi di Siena i Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva radi detaljnijeg uvida u provedbu Programa te predstavljanja metoda rada i rezultata Programa sCOOLFOOD u Italiji.

Glavni cilj Programa je ukazati na održivost hrane i okoliša kroz povezanost s prehranom, poljoprivredom, energijom, životnim stilovima i smanjenjem otpada, u skladu s globalnim ciljevima održivog razvoja odnosno UN-ovim Programom održivog razvoja do 2030. godine s obzirom da se kroz program promiče holistički pristup djetetu odnosno čovjeku u kontekstu povezanosti sa svim živim bićima na Zemlji.

U hrvatskoj inačici programa ove školske godine sudjeluje gotovo 280 učenika iz 14 škola iz različitih dijelova Hrvatske, a u našoj školi u program su uključeni učenici 3. b razrednog odjela.

UPISI U PRVI RAZRED

Potvrda o školovanju

POLITIKA PRIVATNOSTI

U školskoj godini 2023./2024. naša škola sudjeluje u dvogodišnjem međunarodnom Erasmus+ projektu ‘Solidarity is About Youth - SAY’/‘p.s. Pokreni solidarnost!’ koji se paralelno održava u Hrvatskoj, Španjolskoj, Sloveniji, Italiji, Francuskoj i Poljskoj. Cilj projekta je obogatiti nastavu građanskog odgoja i obrazovanja, a s učenicima obraditi teme solidarnosti, siromaštva, nejednakosti, diskriminacije, ljudskih prava te suvremene svjetske izazove i to kroz obradu fotografija i pisanje osvrta. Fotografije koje će učenici analizirati prednji su dio razglednice koju će poslati svojim sugrađanima, poput “poruka u boci” s ciljem pokretanja dijaloga o solidarnosti s lokalnom zajednicom - odgovorite im! Tijek projekta možete pratiti na: https://www.fraternity-card.eu/ U Hrvatskoj projekt vodi Centar za mirovne studije, a našoj školi koordinatorica je Ivana Kosko. Projekt je sufinanciran sredstvima Europske Unije iz programa Erasmus+.

13.05.2024. 11:22
RODITELJSKI 3. A
Roditeljski sastanak učenika 3. a razrednog odjela održat će se u utorak,14.5.2024. godine u 18 sati. Razrednica : Andreja Njegač

19.04.2024. 14:27