KOMEMORACIJA HRVATSKIM BRANITELJIMA U NOVSKOJ

Autor: Ivana Budimčić, Ivana Skočić, 31. 10. 2018.

Na spomen obilježju Trokut-Novska, novljanskoj bojišnici na kojoj je život izgubilo 314 hrvatskih branitelja iz 17 postrojbi, 29. listopada održana je komemoracija.

Brojna izaslanstva, vojne i policijske postrojbe, izaslanstva predsjednice RH, izaslanstva Ministarstva obrane i branitelja, te izaslanstva županija i gradova čiji su branitelji sudjelovali na ovoj i drugim bojišnicama, odala su počast, polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća ispred kamenih monolita s uklesanim imenima poginulih branitelja.

Izaslanstvu iz Općine Brckovljani pridružilo se i četvero učenika naše škole i učiteljica Ivana Skočić. Na taj smo način odali počast i poštovanje prema onima koji su branili našu domovinu.