PODRUČNA ŠKOLA U LUPOGLAVU

Zgrada današnje Područne škole Lupoglav izgrađena je još davne 1933. i nadograđivana 1960. godine. Od tada je obnavljana u više navrata. Između ostalog, radovi su izvođeni 2004./2005. godine kada je adaptiran dio krovišta novijeg dijela te je uvedeno centralno grijanje i 2013. godine kada je sanirano cjelokupno krovište stare zgrade i ugrađena PVC stolarija u cijeloj školi.

Na adaptaciju školske zgrade 2016. godine utrošeno je više od milijun kuna. Županija je financirala radove na obnavljanju cijelog prvog kata škole. Obnovljene su električne instalacije, sanitarni čvorovi, podovi i uređeni su zidovi, a kupljena su nova nastavna sredstva i pomagala u vrijednosti većoj od 200.000 kuna (nove školske klupe i stolice, računala i „pametne“ ploče) koje je financirala Općina Brckovljani. Uređena je i nova učionica za izbornu nastavu Informatike čime je riješen problem nemogućnosti organizacije prijevoza za sve učenike koji žele pohađati Informatiku mimo redovne nastave.

Još jedna faza obnove i adaptacije školske zgrade završena 1. prosinca 2017. Uređeno je prizemlje zgrade i povezana dva su dijela objekta povezana hodnikom.

Školu u Lupoglavu polazi 96 učenika nižih razreda osnovne škole u 6 razrednih odjela. Učitelji koji održavaju razrednu nastavu su: Slavko Čolić, Danijela Knežević,  Vera Kuzmanović, Ivica Duvnjak, Renata Jelečki, Snježana Prevolnik Galić i Martina Švajghart*. Nastavu engleskog jezika održava Ivan Perić, glazbenog Marina Kozina Klasić, a vjeronauka Martina Ivanić.

Fotografije školske zgrade u Lupoglavu.