> Eko kutak
Eko škola

Naša škola ima status Eko škole.

Status Eko-škole je sustav nagrađivanja na lokalnoj, državnoj i međunarodnoj razini što je osobitost ovog prepoznatljivog i kvalitetnog modela odgoja i obrazovanja. Škole koje ispune postavljene kriterije i koje brigu za okoliš promiču kao trajnu vrijednost i način življenja, dobivaju povelju o statusu Međunarodne eko-škole i Zelenu zastavu sa znakom Eko-škole.

Početkom školske godine 2008./2009.odlučili smo se uključiti u Međunarodni program Eko škola jer nam je cilj razvijati ekološku svijest i zdrav način življenja kod učenika i djelatnika škole te čitave lokalne zajednice. Naša je škola  u travnju 2009. proglašena ekoškolom devete generacije međunarodnih eko škola u Republici Hrvatskoj i tom smo prigodom dobili Povelju kojom se naš status eko škole potvrđuje. Dodijelila nam ju je Udruga Lijepa Naša.

Na Svjetski dan zaštite okoliša, 5. lipnja 2009., ispred škole je podignuta Zelena zastava.

Glavna tema našeg višegodišnjeg rada je Otpad. Skupljamo stari papir, stare baterije i plastične boce. Aktivno u školi odlažemo otpad i svjesno i savjesno odlažemo otpad svake vrste pozivajući se na uzrečicu Otpad nije smeće!

U školi smo uredili mnoge eko kutke i panoe, a imamo i sve više cvijeća zahvaljujući akcijama učenika.

VREMENIK PISANIH PROVJERA

MALI NOVINARI

10.06.2021. 15:34
RODITELJSKI 5. B
Roditeljski sastanak 5.b razreda održat će se u školi u ponedjeljak,  14. 6. 2021. u 18,45 sati. Razrednica: Valentina Hajdarović

10.06.2021. 15:32
RODITELJSKI 7.B
Roditeljski sastanak 7.b razreda održat će se u srijedu 16.6. u 17 h u školi. Razrednica Klara Čavar

19.05.2021. 15:35
Roditeljski sastanak za roditelje učenika 5. c
Roditeljski sastanak za roditelje učenika 5. c razreda održat će se 20. svibnja 2021. u 18:35 sati. Razrednica Dragana Turkalj

02.09.2020. 15:43
OBAVIJEST RODITELJIMA
Mole se roditelji da zbog aktualne epidemiološke situacije ne ulaze u školsku zgradu.  U slučaju potrebe dolaska u školu, roditelji se savjetuju da svoj dolazak dogovore putem telefonskog poziva na broj 01/2763-456.   Prilikom ulaska u školsku zgradu obavezno je nošenje maske uz dezinfekciju ruku.    Zahvaljujemo na razumijevanju i suradnji.                                                Ravnatelj škole Božjakovina 1. 9. 2020.