RIJEČ  DANA je projekt koji je započela knjižničarka Ida Bogadi iz OŠ Gustava Krkleca, Zagreb.

I ove godine, zbog vašeg velikog interesa ponovno sudjelujemo ovome projektu kako bi potaknuli učenike na rukovanje i snalaženje sa stručnom literaturom, te na usvajanje i ispravno korištenje hrvatskim jezičnim blagom.

OSNOVNE  INFORMACIJE

Gdje: u školskoj knjižnici

Kad: iza drugog školskog sata (odmor)

Tko: prvi učenik/učenica koja uđe u školsku knjižnicu i želi izvući Riječ dana

Što: bira riječ otvarajući Rječnik hrvatskog jezika (nasumce otvori i prstom „ubode“ riječ)

I onda?

Onda se ta riječ, zajedno sa objašnjenjem istakne na panou ispred knjižnice i na web stranici škole, zajedno s imenom i prezimenom učenika koji ju je izvukao.

Kategorije učenika

Čuvar riječi je onaj/ona koji je preko 10 puta došao po Riječ dana

Sakupljač riječi je onaj/ona koji je došao 3 puta i više ali manje od 10 po Riječ dana.

Tragač je onaj/ona koji je došao svega 2 puta po Riječ dana.

Pamtitelj riječi: pobjednik/pobjednica na Skupu pamtitelja riječi.

Pamtiteljica riječi za 2017. godinu je Josipa Mandić.

Pamtiteljica riječi za 2018. godinu je Marsela Pratljačić.

Skup pamtitelja riječi se organizira početkom drugog polugodišta, a pristupaju oni koji žele pokušati zapamtiti što više riječi s popisa izvučenih riječi. Svi zainteresirani učenici budu pojedinačno i usmeno upitani za značenje pojedinih riječi s liste pred komisijom i pobjeđuje onaj/ona s najviše točnih odgovora.

Sve pronađene riječi možete pronaći u nastavku ove stranice. Značenja riječi koje učenici odaberu za riječ dana preuzimamo s Hrvatskog jezičnog portala.

Riječ dana 2017./2018.

Riječ dana

VREMENIK PISANIH PROVJERA

MALI NOVINARI

10.06.2021. 15:34
RODITELJSKI 5. B
Roditeljski sastanak 5.b razreda održat će se u školi u ponedjeljak,  14. 6. 2021. u 18,45 sati. Razrednica: Valentina Hajdarović

10.06.2021. 15:32
RODITELJSKI 7.B
Roditeljski sastanak 7.b razreda održat će se u srijedu 16.6. u 17 h u školi. Razrednica Klara Čavar

19.05.2021. 15:35
Roditeljski sastanak za roditelje učenika 5. c
Roditeljski sastanak za roditelje učenika 5. c razreda održat će se 20. svibnja 2021. u 18:35 sati. Razrednica Dragana Turkalj

02.09.2020. 15:43
OBAVIJEST RODITELJIMA
Mole se roditelji da zbog aktualne epidemiološke situacije ne ulaze u školsku zgradu.  U slučaju potrebe dolaska u školu, roditelji se savjetuju da svoj dolazak dogovore putem telefonskog poziva na broj 01/2763-456.   Prilikom ulaska u školsku zgradu obavezno je nošenje maske uz dezinfekciju ruku.    Zahvaljujemo na razumijevanju i suradnji.                                                Ravnatelj škole Božjakovina 1. 9. 2020.