KAD PLAKATI PROPRIČAJU ILI O LEKTIRNOM ZADATKU PRIČLJIVI PLAKATI

Autor: Manuela Jadanec, 17. 12. 2018.

Studeni mjesec 6. c i 6. d završili su pričljivim plakatima. Učenici su trebali pročitati zadane romane, Twainov roman Kraljević i prosjak te Horvatov Waitapu, odabrati lik iz romana te pripremiti govor u trajanju od 2 minute o nekom događaju iz romana koji su trebali prepričati s gledišta toga lika. Na taj su način učenici održali jedan od svojih prvih javnih govora i to kao lik kojeg su odabrali, a prepričavanje s promjenom gledišta, koje je obrađuju kao temu jezičnog izražavanja u šestom razredu, uvježbali su na novi i zanimljiv način – tako što su makar na dvije minute bili netko drugi. Pritom su trebali odabrati i hamer papir, izrezati prostor za glavu i ruke, na papir napisati 6 pojmova koje će spomenuli u prepričavanju, a ostatak papira ukrasiti prema liku kojeg su predstavljali. Malo je reći da je učiteljica bila prezadovoljna njihovim radovima.