OŠ „STJEPAN RADIĆ“ IZVRSNO SE PREDSTAVILA NA ŽUPANIJSKOJ SMOTRI „LIDRANO“ 2019.: Čak četiri naša predstavnika predložena su za državnu smotru LiDraNo 2019.!

Autor: Ivana Budimčić, 22. 2. 2019.

Županijska smotra LiDraNo za Zagrebačku županiju održana je u OŠ Josipa Zorića u Dugom Selu u četvrtak 21. veljače 2019. godine. Na smotri su se predstavile gotovo sve osnovne škole Zagrebačke županije u literarnom, novinarskom i dramsko-scenskom izrazu. Domaćini su izvrsno organizirali smotru i svi su se sudionici dobro zabavili, sklapali nova prijateljstva ili obnavljali stara.

Unatoč snažnoj konkurenciji, OŠ „Sjepan Radić“ ostvarila je zavidan uspjeh. Na  smotri su sudjelovali sljedeći naši radovi:

• Školski list Putokazi, urednica učenica 8. razreda Antonija Ćavar i mentorica Jelena Jurić
  • Sizifov beskrajan dan, Dramska skupina: Anamarija Perić, Lucija Čolić, Emanuela Šipura, Petar Štiglić i Daniel Vidak, mentorica Dragana Turkalj
  • Pernati arheologi  literarni rad učenice 6. razreda Eme Fruk i mentorice Manuele Jadanec
  • Intervju s književnikom Božidarom Prosenjakom: Od tisuću ideja jedna je prava, a od deset tisuća pravih ideja jedna je upotrebljiva, novinarski rad učenice 8. razreda Antonele Šipure i mentorice Manuele Jadanec.
  • Lorenzova ljubav literarni rad učenika 8. razreda Josipa Vrcića, mentorica Ivana Budimčić

Za državnu smotru predloženi su:

• Školski list Putokazi, urednica učenica 8. razreda Antonija Ćavar i mentorica Jelena Jurić
  • Sizifov beskrajan dan, Dramska skupina: Anamarija Perić, Lucija Čolić, Emanuela Šipura, Petar Štiglić i Daniel Vidak, mentorica Dragana Turkalj
  • Pernati arheologi  literarni rad učenice 6. razreda Eme Fruk i mentorice Manuele Jadanec
  • Intervju s književnikom Božidarom Prosenjakom: Od tisuću ideja jedna je prava, a od deset tisuća pravih ideja jedna je upotrebljiva, novinarski rad učenice 8. razreda Antonele Šipure i mentorice Manuele Jadanec.

Čestitamo svim sudionicima smotre, a posebno našim pobjednicima. Želimo im puno sreće u daljnjem natjecanju!