> Natjecanja  > Lidrano
LIDRANO

ŽUPANIJSKI LIDRANO 2016. – BIJELI KLAUN I PUTOKAZI PREDLOŽENI ZA DRŽAVNU RAZINU SMOTRE!

Autor: Ivana Budimčić, Ana Ilievska, 8. 3. 2016. 14:34

Ovogodišnji županijski LiDraNo za Zagrebačku županiju održao se 3. ožujka 2016. u OŠ „Ljubo Babić“ u Jastrebarskom. Domaćini smotre veoma su se potrudili oko organizacije događanja tako da smo u Jastrebarskom opušteno uživali većinu dana.

Naša je škola na županijskom LiDraNu sudjelovala u nekoliko kategorija: Mislav Jagač sudjelovao je sa svojom pjesmom Neshvatljiva priroda, novinari su predstavili školski list Putokazi, a dramska je skupina izvela dramatizaciju Bijelog klauna, prema istoimenom romanu Damira Miloša. Svi sudionici bili su pohvaljeni za svoje radove, a školski list Putokazi i Bijeli klaun predloženi su za državnu smotru LiDraNo!

Svoj komentar dala je i Ana Ilievska, jedna od glavnih glumica u predstavi:

Cijela glumačka družina smatra da smo mogli biti puno bolji. Zbog treme smo zaboravili neke plesne korake, a i neke od rekvizita. No trema se nakon nastupa više nije osjetila, a veselje zbog mogućeg odlaska na državno natjecanje moglo se „namirisati“ na kilometre! Lijepo smo se zabavili i upoznali nove prijatelje.

Još nije donesena odluka tko ide na državno natjecanje, ali nadamo se najboljem!

Ana Ilievska, 7.e

Našem listu Putokazi, urednici Katarini Toljan i mentorici Jeleni Jurić, Dramskoj družini (Ana Ilievska, Katarina Iličić, Lea Orešković, Manuela Njegač, Lucija Taraš, Klara Vlašić i Josip Družinec) i njihovoj mentorici Dragani Turkalj želimo pozivnicu za državni LiDraNo!

LiDraNo

Autor: Administrator , 5. 2. 2015. 11:45

LiDraNo u Samoboru

Ovogodišnju smotru županijskog LiDraNa organizirala je OŠ Milana Langa iz Bregane, ali su sva događanja bila u Samoboru u dvorani Pučkog otvorenog učilišta 2. veljače 2015.

30.05.2017. 14:01
RODITELJSKI SASTANAK ZA 8. RAZREDE
Roditeljski sastanak za sve 8. razrede održat će se 6. lipnja 2017. u 18 sati. Na sastanku će se govoriti o upisima u srednje škole. Molimo roditelje da dođu na sastanak jer će na njemu dobiti mnoge vrijedne informacije. Pedagoginja i razrednici

30.05.2017. 13:43
Roditeljski sastanak za 1.b razred održat će se u četvrtak, 1. 6. 2017. u 18 sati. Učiteljica Sanja Biškup

29.05.2017. 17:31
Roditeljski sastanak za 1.a razred održat će se u SRIJEDU,31. 5. 2017. u 18:00 sati. Učiteljica Marija Bićanić

29.05.2017. 09:03
RODITELJSKI 1. c
Roditeljski sastanak za 1.c razred održat će se u SRIJEDU,31. 5. 2017. u 18:00 sati. Učiteljica Mirjana Paj

05.06.2017. 09:23
Biciklijada u Lupoglavu
     Učenici prvih i trećih razreda u Područnoj školi u četvrtak 1. lipnja, organizirali su biciklijadu u školskom dvorištu zajedno sa svojim učiteljicama. Sigurnost je bitna prije svega, pa su mali bciklisti s kacigama na glavama, vozili po unaprijed složenom poligonu, pazili na improvizirane prometne znakove, a i pješaci na nacrtanim pješačkim pijelazima bili su aktivni sudionici prometa.      Svi zajedno prisjetili smo se pravila ponašanja u prometu, a učenik - prometni policajac - budnim je okom promatrao odvija li se promet prema pravilima. Svi su se, kao i uvijek, odlično zabavili.

05.05.2017. 13:51
Trećaši na splavu....
Dana 25. travnja 2017. godine treći razredi matične i područne škole uputili su se na izvanučioničnu nastavu na temu „Vode“. Okupljeni  učenici, zajedno sa svojim učiteljicama krenuli su put ribnjaka „Bunčić“ u Dugo Selo. Tamo nas je dočekao vodič koji nas je vodio i putem objašnjavao biljni i životinjski svijet koji obitava u ribnjacima i njihovoj okolici.  Zanimljiva priča je o dabru, stanovniku koji ih često zadrkuje ribiče rušeći stabla i skupljajući grane od kojih gradi brane i svoje nastambe.       Nakon toga uputili smo se kroz Rugvicu do Oborova gdje smo se vozili skelom po rijeci Savi. Iznenadila nas je dubina rijeke na samo nekoliko metara od nas-dubina od čak 14 metara( a dio gdje smo se vozili skelom dubine je 4 metra). Nakon vožnje autobusima smo se uputili u  Lovački dom „Zec“ u Oborovu. Tamo smo se natjecali u skakanju u vrećama, potezanju konopa, graničaru, igrali nogomet i bagminton te gumi-gumi, igrali se frizbijem i vijačama, objedovali u prirodi i izvrsno se zabavili. Vrijeme je unatoč nepovoljnoj prognozi znalo za naše planove i dan je bio predivan, baš za boravak u prirodi. Došlo je vrijeme za polazak prema kućama te smo se pomalo tužni uputili autobusima prema školama, a tek kada smo utonuli u sjedala autobus, shvatili smo koliko smo se umorili. Bio je to prekrasan dan u prirodi. Radujemo se ponovnom odlasku. Marin Čičak i Ante Marić, 3. b Lupoglav

15.11.2016. 11:28
ZAVRŠETAK RADOVA U PODRUČNOJ ŠKOLI LUPOGLAV
Svečanom sjednicom Učiteljskog vijeća 14. studenog 2016. godine obilježen je dovršetak druge faze radova na adaptaciji Područne škole Lupoglav. Sjednici su nazočili i članovi Vijeća roditelja Područne škole te članovi Školskog odbora, a, na čelu s ravnateljem Jurom Miškovićem, sve su nazočne pozdravili i župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vjeran Štublin i načelnik Općine Brckovljani Željko Funtek.